12-03-2017 18:31:16 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Halvøskydning Gevær 2017

 

 

Holdkonkurrence: BK

1Horne Skytteforening 1
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK1200/10
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK1200/14
112910Sara Kirstine JensenKlasse: BK1198/08
Total598/32

2Bullerup Skyttekreds 1
101907Trine RøigaardKlasse: BK1200/09
122679Madeleine Liv LarsenKlasse: BK1199/10
117896Frederik HanfgarnKlasse: BK1198/07
Total597/26

3Faaborg Skytteforening 1
122114Simon RosenkjærKlasse: BK1200/15
125145Kasper DideriksenKlasse: BK2199/12
125147Anders Østerby RoseKlasse: BK3193/04
Total592/31

4Horne Skytteforening 2
122941Helene EckardtKlasse: BK1199/07
100962Maria PedersenKlasse: BK1196/08
116817Sabrina Klara ChristensenKlasse: BK1195/06
Total590/21

5Faaborg Skytteforening 2
125578Nikolai DideriksenKlasse: BK2198/08
126872Nicolai EhrhornKlasse: BK3198/08
125577Anders DideriksenKlasse: BK3192/03
Total588/19

6Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 1
118387Magnus Hviid LindøKlasse: BK2198/09
114222Jacob NielsenKlasse: BK1197/11
127926Amalie JensenKlasse: BK4190/04
Total585/24

7Horne Skytteforening 3
126732Lukas RosenkjærKlasse: BK3197/07
127878Jacob Høj JensenKlasse: BK2195/07
117026Emil NielsenKlasse: BK2193/03
Total585/17

8Tommerup Skytteforening 1
119559Matilde HermannKlasse: BK2196/07
115635Ann-Mai Skaarup DitlevsenKlasse: BK2195/03
115636Johanne Petra Skaarup DitlevsenKlasse: BK2190/04
Total581/14

9Horne Skytteforening 4
127558Line BergholmKlasse: BK4195/07
127831Mads BergholmKlasse: BK4193/03
128667Sebastian JensenKlasse: BK4182/02
Total570/12

10Tommerup Skytteforening 2
129381Jonas JuodelisKlasse: BK4188/05
123874Casper NielsenKlasse: BK3186/05
120704Tobias Emil JørgensenKlasse: BK3185/01
Total559/11

11Højby Skytteforening 1
129280Mikkel Mattis UgiltKlasse: BK4186/03
124877Sebastian BoveKlasse: BK3181/01
124881Anton D. HolmelundKlasse: BK4180/00
Total547/04

12Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 2
129385Hjalte Bøge LindellKlasse: BK4190/02
127930Freja BisgaardKlasse: BK4189/05
127928Christian Pløger AndersenKlasse: BK4
Total379/07

 

 

Holdkonkurrence: Junior

1Bullerup Skyttekreds 1
114591Kamilla JørgensenKlasse: J2196/05
97085Signe Henneberg BuskKlasse: J1195/07
127668Cecilie BrerregårdKlasse: J2192/05
Total583/17

2Horne Skytteforening 1
86191Sofus Helding AndersenKlasse: J1199/07
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: J1199/07
109289Sebastian Joe LarsenKlasse: J1
Total398/14

3Horne Skytteforening 2
109288Lea HansenKlasse: J2194/07
100405Jacob Bluhm PedersenKlasse: J1
105804Casper Risum AndersenKlasse: J1
Total194/07

 

 

Holdkonkurrence: Senior

1Horne Skytteforening
101762Poul Erik ChristensenKlasse: SE2196/03
48293Bent Ove HansenKlasse: SE2195/07
47932Søren G. PedersenKlasse: SE2193/04
Total584/14

2Ulbølle SG&I 1
46516Emil RasmussenKlasse: SE2194/03
46519Elinor PalsfortKlasse: SE2189/01
46467Lars LarsenKlasse: SE2188/04
Total571/08

 

 

Holdkonkurrence: Us-Vs

1Horne Skytteforening 2
48182Jacob Helding LarsenKlasse: VS1193/02
48059Marie Trolle PedersenKlasse: US2182/00
48011Niels DreyerKlasse: VS3165/00
Total540/02

2Horne Skytteforening 1
47955Signe SteffensenKlasse: US1193/06
48314Anders HansenKlasse: VS2184/01
48297Astrid SteffensenKlasse: US1
Total377/07

 

 

Holdkonkurrence: Uå-Vå

1Horne Skytteforening 2
48190Irene LarsenKlasse: VÅ1199/11
46845Anette LarsenKlasse: VÅ2198/06
48212Grete SteffensenKlasse: VÅ1198/12
Total595/29

2Horne Skytteforening 1
47914Uffe PedersenKlasse: VÅ1198/11
48169Jens HeldingKlasse: VÅ1198/05
48198Henning SteffensenKlasse: VÅ1198/10
Total594/26

3Højby Skytteforening 1
M0001Henrik JensenKlasse: VÅ3199/11
127810Steen Juul MarckerKlasse: VÅ3197/08
51545Steen AndersenKlasse: VÅ2194/07
Total590/26

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/10    200/15    400/25
2101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/09    200/12    400/21
3126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds199/11    200/08    399/19
4115367Kian Nykjær16-067 Nyborg Skytteforening199/11    200/07    399/18
5122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening200/15    199/15    399/30
6101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/12    199/13    399/25
7121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening200/14    199/08    399/22
8122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12    199/09    399/21
9122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds199/10    199/11    398/21
10122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening199/07    199/10    398/17
11112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening198/08    199/12    397/20
12114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/04    199/13    397/17
1396480Aksel Damgaard Steffensen16-106 Tved Skyttekreds197/05    199/11    396/16
14113885Kresten Soelmark16-098 Sødinge Skytteforening200/09    196/07    396/16
15100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening196/08    199/08    395/16
16114222Jacob Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening197/11    198/05    395/16
17117896Frederik Hanfgarn16-180 Bullerup Skyttekreds198/07    197/07    395/14
18116817Sabrina Klara Christensen16-039 Horne Skytteforening195/06    199/06    394/12
19112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.196/06    198/11    394/17

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1122922Alexander Djelby16-140 Vissenbjerg Skytteforening199/07    198/05    397/12
2125578Nikolai Dideriksen16-022 Faaborg Skytteforening198/08    198/11    396/19
3118387Magnus Hviid Lindø16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening198/09    198/07    396/16
4125145Kasper Dideriksen16-022 Faaborg Skytteforening199/12    197/06    396/18
5119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds195/07    197/08    392/15
6126121Oliver B. Jørgensen16-470 Hårby Skytteforening194/05    197/04    391/09
7127878Jacob Høj Jensen16-039 Horne Skytteforening195/07    195/04    390/11
8119559Matilde Hermann16-142 Tommerup Skytteforening196/07    194/03    390/10
9126802Jannik Wilse16-470 Hårby Skytteforening192/03    197/07    389/10
10117026Emil Nielsen16-039 Horne Skytteforening193/03    196/10    389/13
11115635Ann-Mai Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening195/03    194/02    389/05
12115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening190/04    197/07    387/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1126872Nicolai Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening198/08    198/05    396/13
2126732Lukas Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening197/07    197/04    394/11
3125577Anders Dideriksen16-022 Faaborg Skytteforening192/03    198/06    390/09
4121194Gustav Kähler16-470 Hårby Skytteforening190/02    195/02    385/04
5128822Amalie B. Pouelsen16-095 Svendborg Skyttekreds189/03    192/04    381/07
6126930Jeppe Søgaard16-106 Tved Skyttekreds190/03    191/01    381/04
7128281William Mogensen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.191/04    190/06    381/10
8123874Casper Nielsen16-142 Tommerup Skytteforening186/05    189/02    375/07
9120704Tobias Emil Jørgensen16-142 Tommerup Skytteforening185/01    187/01    372/02
10126927Noah Dalager Greve16-106 Tved Skyttekreds184/00    186/00    370/00
11124877Sebastian Bove16-130 Højby Skytteforening181/01    184/03    365/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1127558Line Bergholm16-039 Horne Skytteforening195/07    196/05    391/12
2129081Niklaz Bünger16-067 Nyborg Skytteforening194/03    193/04    387/07
3127930Freja Bisgaard16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening189/05    194/09    383/14
4129385Hjalte Bøge Lindell16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening190/02    191/06    381/08
5127831Mads Bergholm16-039 Horne Skytteforening193/03    187/01    380/04
6129381Jonas Juodelis16-142 Tommerup Skytteforening188/05    191/04    379/09
7127926Amalie Jensen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening190/04    188/02    378/06
8129280Mikkel Mattis Ugilt16-130 Højby Skytteforening186/03    181/01    367/04
9124881Anton D. Holmelund16-130 Højby Skytteforening180/00    181/02    361/02
10128667Sebastian Jensen16-039 Horne Skytteforening182/02    175/00    357/02
11128665Laura Nyborg16-039 Horne Skytteforening175/00    178/01    353/01
12129278Kristoffer Madsen16-130 Højby Skytteforening172/00    170/00    342/00
13129085Bertel Ersted16-039 Horne Skytteforening174/00    167/00    341/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/08    199/05    398/13
291453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/07    198/07    397/14
386191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening199/07    197/09    396/16
4100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09    197/05    396/14
597085Signe Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds195/07    198/04    393/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds196/05    199/10    395/15
286197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening197/11    196/08    393/19
3109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening194/07    193/03    387/10
4127668Cecilie Brerregård16-180 Bullerup Skyttekreds192/05    191/03    383/08
5122328Ane Berlin16-067 Nyborg Skytteforening186/00    186/01    372/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening193/06    194/06    387/12
253557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening189/02    187/01    376/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening187/00    190/02    377/02
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds186/00    186/02    372/02
348059Marie Trolle Pedersen16-039 Horne Skytteforening182/00    184/02    366/02
4103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening180/01    181/00    361/01
546614Peter Hansen16-098 Sødinge Skytteforening181/03    173/01    354/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
148182Jacob Helding Larsen16-039 Horne Skytteforening193/02    196/04    389/06
246704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening187/01    192/05    379/06
352514Pia Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening187/01    188/04    375/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
149522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening188/03    186/03    374/06
248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening184/01    189/01    373/02
347395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening185/02    184/01    369/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
146778Hans Hansen16-098 Sødinge Skytteforening175/00    173/01    348/01
2121195Ulrik Kähler16-470 Hårby Skytteforening169/00    170/01    339/01
348012Niels Hansen16-022 Faaborg Skytteforening170/00    168/00    338/00
447799Bo H. Svendsen16-142 Tommerup Skytteforening167/01    170/00    337/01
548011Niels Dreyer16-039 Horne Skytteforening165/00    166/00    331/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/06    198/06    395/12
249799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08    195/05    391/13
380410Jørn Ladegaard16-067 Nyborg Skytteforening196/07    195/03    391/10
447289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening190/06    197/05    387/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
151383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds195/08    197/07    392/15
246269Jørgen Holm Jensen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.193/03    195/07    388/10
3101762Poul Erik Christensen16-039 Horne Skytteforening196/03    192/07    388/10
447932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening193/04    194/05    387/09
546500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening191/03    195/07    386/10
646519Elinor Palsfort16-111 Ulbølle SG&I189/01    195/04    384/05
747005Leif Christensen16-106 Tved Skyttekreds192/03    192/05    384/08
846516Emil Rasmussen16-111 Ulbølle SG&I194/03    190/03    384/06
948225Flemming Pedersen16-039 Horne Skytteforening188/03    192/01    380/04
1046467Lars Larsen16-111 Ulbølle SG&I188/04    191/02    379/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
182004Henning Carlsen16-067 Nyborg Skytteforening194/02    196/03    390/05
246499Henning Krogh16-111 Ulbølle SG&I192/06    189/02    381/08
3120701Jørgen Henning Olsen16-142 Tommerup Skytteforening189/01    185/01    374/02
446507Hans Jensen16-111 Ulbølle SG&I180/00    185/01    365/01
548140Jørgen Hansen16-039 Horne Skytteforening178/01    176/01    354/02
6128710Carsten Bech16-470 Hårby Skytteforening164/00    162/00    326/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
147914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/11    200/05    398/16
248198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/10    199/06    397/16
348190Irene Larsen16-039 Horne Skytteforening199/11    198/11    397/22
4112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening200/11    197/09    397/20
5121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening197/06    199/11    396/17
649818Randi Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/06    198/10    396/16
747403Jan Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening198/04    198/07    396/11
848212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/12    197/07    395/19
948169Jens Helding16-039 Horne Skytteforening198/05    196/07    394/12
10114487Bent Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening196/06    197/10    393/16
11112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/07    194/08    391/15
12107892Søren Peter Jørgensen16-140 Vissenbjerg Skytteforening194/05    195/07    389/12
13119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening195/06    193/03    388/09
14115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds191/04    193/04    384/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
146845Anette Larsen16-039 Horne Skytteforening198/06    197/05    395/11
279982Elo Møllebjerg16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.199/08    196/04    395/12
3117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds194/07    199/10    393/17
451545Steen Andersen16-130 Højby Skytteforening194/07    195/07    389/14
546860Åse Hansen16-072 Ollerup Skytteforening196/05    191/05    387/10
652047Dennis Bove16-130 Højby Skytteforening194/04    189/02    383/06
7100964Anders Pedersen16-039 Horne Skytteforening191/04    188/00    379/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1M0001Henrik Jensen16-130 Højby Skytteforening199/11    198/05    397/16
2127810Steen Juul Marcker16-130 Højby Skytteforening197/08    194/07    391/15
386195Susanne Jensen16-111 Ulbølle SG&I192/01    190/05    382/06
4128219Thomas B. Jørgensen16-470 Hårby Skytteforening191/05    189/01    380/06
547399Jesper Jørgensen16-470 Hårby Skytteforening188/01    191/04    379/05
6129084Ejgil Jensen16-039 Horne Skytteforening192/05    187/01    379/06
7126871Christina Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening192/02    185/02    377/04
897868Kim Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening185/00    190/02    375/02
9120121Peter Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening185/02    189/01    374/03
1091738Susanne Højbjerg 16-142 Tommerup Skytteforening177/00    192/01    369/01
11128666Heidi Nyborg16-039 Horne Skytteforening183/01    185/02    368/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening200/15
2121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening200/14
3101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/12
4122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12
5120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/10
6113885Kresten Soelmark16-098 Sødinge Skytteforening200/09
7101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/09
8126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds199/11
9115367Kian Nykjær16-067 Nyborg Skytteforening199/11
10122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds199/10
11122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening199/07
12112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening198/08
13117896Frederik Hanfgarn16-180 Bullerup Skyttekreds198/07
14114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/04
15114222Jacob Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening197/11
1696480Aksel Damgaard Steffensen16-106 Tved Skyttekreds197/05
17100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening196/08
18112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.196/06
19116817Sabrina Klara Christensen16-039 Horne Skytteforening195/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1125145Kasper Dideriksen16-022 Faaborg Skytteforening199/12
2122922Alexander Djelby16-140 Vissenbjerg Skytteforening199/07
3118387Magnus Hviid Lindø16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening198/09
4125578Nikolai Dideriksen16-022 Faaborg Skytteforening198/08
5119559Matilde Hermann16-142 Tommerup Skytteforening196/07
6119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds195/07
7127878Jacob Høj Jensen16-039 Horne Skytteforening195/07
8115635Ann-Mai Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening195/03
9126121Oliver B. Jørgensen16-470 Hårby Skytteforening194/05
10117026Emil Nielsen16-039 Horne Skytteforening193/03
11126802Jannik Wilse16-470 Hårby Skytteforening192/03
12115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening190/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1126872Nicolai Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening198/08
2126732Lukas Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening197/07
3125147Anders Østerby Rose16-022 Faaborg Skytteforening193/04
4125577Anders Dideriksen16-022 Faaborg Skytteforening192/03
5128281William Mogensen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.191/04
6126930Jeppe Søgaard16-106 Tved Skyttekreds190/03
7121194Gustav Kähler16-470 Hårby Skytteforening190/02
8128822Amalie B. Pouelsen16-095 Svendborg Skyttekreds189/03
9123874Casper Nielsen16-142 Tommerup Skytteforening186/05
10120704Tobias Emil Jørgensen16-142 Tommerup Skytteforening185/01
11126927Noah Dalager Greve16-106 Tved Skyttekreds184/00
12124877Sebastian Bove16-130 Højby Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1127558Line Bergholm16-039 Horne Skytteforening195/07
2129081Niklaz Bünger16-067 Nyborg Skytteforening194/03
3127831Mads Bergholm16-039 Horne Skytteforening193/03
4127926Amalie Jensen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening190/04
5129385Hjalte Bøge Lindell16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening190/02
6127930Freja Bisgaard16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening189/05
7129381Jonas Juodelis16-142 Tommerup Skytteforening188/05
8129280Mikkel Mattis Ugilt16-130 Højby Skytteforening186/03
9128785Mathias Remer Nielsen16-022 Faaborg Skytteforening185/03
10128667Sebastian Jensen16-039 Horne Skytteforening182/02
11126873August Højbjerg16-022 Faaborg Skytteforening181/02
12124881Anton D. Holmelund16-130 Højby Skytteforening180/00
13128665Laura Nyborg16-039 Horne Skytteforening175/00
14129085Bertel Ersted16-039 Horne Skytteforening174/00
15129278Kristoffer Madsen16-130 Højby Skytteforening172/00
16126376Jamie Johnson16-022 Faaborg Skytteforening167/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09
2101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/08
386191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening199/07
491453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/07
589769Henrik Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening198/11
697085Signe Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds195/07

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
186197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening197/11
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds196/05
3109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening194/07
4127668Cecilie Brerregård16-180 Bullerup Skyttekreds192/05
5122328Ane Berlin16-067 Nyborg Skytteforening186/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening193/06
253557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening189/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening187/00
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds186/00
348059Marie Trolle Pedersen16-039 Horne Skytteforening182/00
446614Peter Hansen16-098 Sødinge Skytteforening181/03
5103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening180/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
148182Jacob Helding Larsen16-039 Horne Skytteforening193/02
246704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening187/01
352514Pia Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
149522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening188/03
247395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening185/02
348314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening184/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
146778Hans Hansen16-098 Sødinge Skytteforening175/00
248012Niels Hansen16-022 Faaborg Skytteforening170/00
3121195Ulrik Kähler16-470 Hårby Skytteforening169/00
447799Bo H. Svendsen16-142 Tommerup Skytteforening167/01
548011Niels Dreyer16-039 Horne Skytteforening165/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/06
249799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08
380410Jørn Ladegaard16-067 Nyborg Skytteforening196/07
447289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening190/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1101762Poul Erik Christensen16-039 Horne Skytteforening196/03
251383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds195/08
348293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening195/07
446516Emil Rasmussen16-111 Ulbølle SG&I194/03
547932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening193/04
646269Jørgen Holm Jensen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.193/03
747005Leif Christensen16-106 Tved Skyttekreds192/03
846500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening191/03
946519Elinor Palsfort16-111 Ulbølle SG&I189/01
1046467Lars Larsen16-111 Ulbølle SG&I188/04
1148225Flemming Pedersen16-039 Horne Skytteforening188/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
182004Henning Carlsen16-067 Nyborg Skytteforening194/02
246499Henning Krogh16-111 Ulbølle SG&I192/06
3120701Jørgen Henning Olsen16-142 Tommerup Skytteforening189/01
446507Hans Jensen16-111 Ulbølle SG&I180/00
548140Jørgen Hansen16-039 Horne Skytteforening178/01
6128710Carsten Bech16-470 Hårby Skytteforening164/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening200/11
248190Irene Larsen16-039 Horne Skytteforening199/11
348212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/12
447914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/11
548198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/10
649818Randi Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/06
748169Jens Helding16-039 Horne Skytteforening198/05
847403Jan Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening198/04
9112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/07
10121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening197/06
11114487Bent Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening196/06
12119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening195/06
13107892Søren Peter Jørgensen16-140 Vissenbjerg Skytteforening194/05
14115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds191/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
179982Elo Møllebjerg16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.199/08
246845Anette Larsen16-039 Horne Skytteforening198/06
346860Åse Hansen16-072 Ollerup Skytteforening196/05
451545Steen Andersen16-130 Højby Skytteforening194/07
5117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds194/07
652047Dennis Bove16-130 Højby Skytteforening194/04
748256Conni Helding Larsen16-039 Horne Skytteforening192/03
8100964Anders Pedersen16-039 Horne Skytteforening191/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1M0001Henrik Jensen16-130 Højby Skytteforening199/11
2127810Steen Juul Marcker16-130 Højby Skytteforening197/08
3129084Ejgil Jensen16-039 Horne Skytteforening192/05
4126871Christina Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening192/02
586195Susanne Jensen16-111 Ulbølle SG&I192/01
6128219Thomas B. Jørgensen16-470 Hårby Skytteforening191/05
749535Niels Peter Nielsen16-350 Særslev Skytteforening191/01
847399Jesper Jørgensen16-470 Hårby Skytteforening188/01
9120121Peter Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening185/02
1097868Kim Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening185/00
11128666Heidi Nyborg16-039 Horne Skytteforening183/01
1291738Susanne Højbjerg 16-142 Tommerup Skytteforening177/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening200/08    200/09    400/17
2120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/06    200/09    400/15
3128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/05    200/06    400/11
4122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/10    199/06    399/16
5122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening198/06    200/07    398/13
6100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/05    197/07    396/12
7122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/04    197/05    392/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening197/06    199/05    396/11
2126489Julius Dukynas16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/05    197/05    393/10

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1126872Nicolai Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening195/03    197/04    392/07
2126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening195/06    193/03    388/09
3115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening185/02    194/06    379/08
4128820Amalie Mogensen Jensen16-130 Højby Skytteforening189/01    188/01    377/02
5120704Tobias Emil Jørgensen16-142 Tommerup Skytteforening186/00    185/02    371/02
6127090Kirstine Egholm16-130 Højby Skytteforening182/00    184/00    366/00
7127813Stine Uller Hansen16-130 Højby Skytteforening185/00    179/00    364/00
8127805Malte Hellum Petersen16-130 Højby Skytteforening183/01    180/01    363/02
9128665Laura Nyborg16-039 Horne Skytteforening180/02    181/02    361/04
10129279Tobias Klimek16-130 Højby Skytteforening169/00    186/02    355/02
11127807Mads Juul Marcker16-130 Højby Skytteforening157/00    174/01    331/01
12128667Sebastian Jensen16-039 Horne Skytteforening152/01    173/00    325/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/10    200/06    400/16
2109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening196/05    200/07    396/12
391453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/06    195/04    394/10
4100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening195/01    197/05    392/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/04    200/09    399/13
286191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening200/05    195/02    395/07
386197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening193/06    195/04    388/10

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
148297Astrid Steffensen16-039 Horne Skytteforening197/02    197/10    394/12
247955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening196/04    197/04    393/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening182/01    175/02    357/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening190/04    184/00    374/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1107204Sebastian Faber Højsgaard16-140 Vissenbjerg Skytteforening185/02    184/02    369/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/06    199/09    397/15
249316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/09    197/08    397/17
349799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07    197/08    390/15

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
147932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening194/03    192/04    386/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
148198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/07    200/06    399/13
248212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening195/05    199/05    394/10
347914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening196/05    198/06    394/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening198/03    196/03    394/06
2119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening195/07    198/05    393/12
3126871Christina Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening191/01    193/02    384/03
4120121Peter Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening185/04    192/01    377/05
5129084Ejgil Jensen16-039 Horne Skytteforening186/03    179/01    365/04
6100964Anders Pedersen16-039 Horne Skytteforening177/00    175/00    352/00
7128666Heidi Nyborg16-039 Horne Skytteforening163/01    176/01    339/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/10
2112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening200/08
3120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/06
4128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/05
5100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/05
6122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening198/06
7122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening197/06
2126489Julius Dukynas16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening195/06
2126872Nicolai Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening195/03
3128820Amalie Mogensen Jensen16-130 Højby Skytteforening189/01
4120704Tobias Emil Jørgensen16-142 Tommerup Skytteforening186/00
5115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening185/02
6127813Stine Uller Hansen16-130 Højby Skytteforening185/00
7127805Malte Hellum Petersen16-130 Højby Skytteforening183/01
8127090Kirstine Egholm16-130 Højby Skytteforening182/00
9128665Laura Nyborg16-039 Horne Skytteforening180/02
10129279Tobias Klimek16-130 Højby Skytteforening169/00
11127807Mads Juul Marcker16-130 Højby Skytteforening157/00
12128667Sebastian Jensen16-039 Horne Skytteforening152/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/10
291453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/06
3109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening196/05
4100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening195/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
186191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening200/05
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/04
386197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening193/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
148297Astrid Steffensen16-039 Horne Skytteforening197/02
247955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening196/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening182/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening190/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1107204Sebastian Faber Højsgaard16-140 Vissenbjerg Skytteforening185/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/09
249823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/06
349799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
147932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening194/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
148198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/07
247914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening196/05
348212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening195/05
448256Conni Helding Larsen16-039 Horne Skytteforening186/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening198/03
2119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening195/07
3126871Christina Ehrhorn16-022 Faaborg Skytteforening191/01
4129084Ejgil Jensen16-039 Horne Skytteforening186/03
5120121Peter Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening185/04
6100964Anders Pedersen16-039 Horne Skytteforening177/00
7128666Heidi Nyborg16-039 Horne Skytteforening163/01