--------------------------------------------------------------------------

    |                                       HALVØ SKYDNING 2009                              |

    --------------------------------------------------------------------------

 

 

RESULTATLISTE FOR Halvøskydning Gevær 2009

 

    BØRNE HOLD

 

     1 Horne Skytteforening Hold 1

      -------------------------

              47955        Signe Steffensen                           200/17

              48123        Kasper Kisholt Ander                       200/12

              48273        Cathrine S Jensen                          200/8

      TOTAL                                                           600/37

 

     2 Faaborg Skytteforening

      -------------------------

              48002        Nikoline Kaarsgaard                        200/12

              82269        Jonas Bahl Neble                           200/12

              87508        Sara Madsen                                200/3

      TOTAL                                                           600/27

 

     3 Ollerup Skytteforening Hold 1

      -------------------------

              46432        Rasmus Olsen                               199/10

              46464        Lasse Aagaard Davids                       200/11

              46493        Jacob Kjær Christens                       197/9

      TOTAL                                                           596/30

 

     4 Horne Skytteforening Hold 2

      -------------------------

      TOTAL                                                           591/12

 

     5 Bullerup Skyttekreds

      -------------------------

      TOTAL                                                           589/23

 

     6 Faaborg Skytteforening Hold 2

      -------------------------

      TOTAL                                                           585/13

 

     7 Horne Skytteforening hold 4

      -------------------------

      TOTAL                                                           584/21

 

     8 Horne Skytteforening hold 3

      -------------------------

      TOTAL                                                           583/16

 

     9 Horne Skytteforening Hold 5

      -------------------------

      TOTAL                                                           576/8

 

 

    JUN

 

     1 Horne Skytteforening

      -------------------------

              48059        Marie Trolle Pederse                       200/10

              48117        Katrine Brændeholm                         182/1

              48297        Astrid Steffensen                          200/13

      TOTAL                                                           582/24

 

 

    SENIOR

 

     1 Horne Skytteforening Hold 1

      -------------------------

              48025        Morten Lauersen                            189/2

              48169        Jens Helding                               190/2

              48182        Jacob Helding Larsen                       195/4

      TOTAL                                                           574/8

 

     2 Horne Skytteforening hold 2

      -------------------------

              47914        Uffe Pedersen                              188/4

              48198        Henning Steffensen                         175/1

              48314        Anders Hansen                              182/1

      TOTAL                                                           545/6

 

   

    VETERAN

                                                     

     1.    Horne                                      

     --------------------------                                 

                 47932           Søren G. Pedersen                                     195/7

                 48137           Jørgen Pedersen                                       197/5

                 48203           Helge Lyngsø                                                     190/2

      TOTAL                                                                                       582/14

                                                     

     2.    Herrested

     --------------------------                                 

                 45763           Karl Larsen                                                      192/5

                 48836           Mogen Larsen                                                     195/5

                 45767           Jørgen Pedersen                                       185/1

      TOTAL                                                                                       572/11

                                                     

     3. Tved

     -------------------------- 

                                

                 47005           Leif Christiansen                                     193/4

                 47124           Flemming Pedersen                                     189/2

                 46940           Poul Erik Jakobsen                                    184/0

      TOTAL                                                                                       566/6

  

 

    ÅKL

 

     1 Horne Skytteforening hold 1

      -------------------------

              47939        Susanne Trolle                             198

              48249        Diana TrollePedersen                       199

              48256        Conni Helding Larsen                       198

      TOTAL                                                           595

 

     2 Bullerup Skyttekreds Hold 1

      -------------------------

              48758        Dorthe Trolle                              195

              50904        Tove Jakobsen                              198

              50947        Merete Trolle                              198

      TOTAL                                                           591

 

     3 Horne Skytteforening Hold 2

      -------------------------

              46845        Anette Larsen                              194

              48190        Irene Larsen                               194

              48212        Grete Steffensen                           196

      TOTAL                                                           584

 

     4 Bullerup Skyttekreds hold 2

      -------------------------

      TOTAL                                                           568

 

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1

    -------------------------

   1 09-47955  Signe Steffensen     039-Horne Skyttefor     200  200  400/33

   2 09-49637  Henriette Hylsebeck  350-Særslev Skyttef     200  200  400/23

   3 09-82269  Jonas Bahl Neble     022-Faaborg Skyttef     200  200  400/20

   4 09-46464  Lasse Aagaard Davids 072-Ollerup Skyttef     200  200  400/20

   5 09-53557  Mikkel Christiansen  067-Nyborg Skyttefo     199  200  399/27

   6 09-48002  Nikoline Kaarsgaard  022-Faaborg Skyttef     200  199  399/23

   7 09-48123  Kasper Kisholt Ander 039-Horne Skyttefor     200  199  399/22

   8 09-84419  Nicolai Rønn         310-Otterup Skyttef     199  198  397/22

   9 09-46461  Line Jensen          072-Ollerup Skyttef     199  198  397/18

  10 09-48273  Cathrine S Jensen    039-Horne Skyttefor     200  197  397/15

  11 09-80336  Nicolai Hansen       310-Otterup Skyttef     197  199  396/18

  12 09-48271  Cecilie Kvist Nielse 039-Horne Skyttefor     197  199  396/12

  13 09-47366  Mike Bergmann        470-Hårby Skyttefor     197  198  395/20

  14 09-46432  Rasmus Olsen         072-Ollerup Skyttef     199  196  395/18

  15 09-46493  Jacob Kjær Christens 072-Ollerup Skyttef     197  197  394/15

  16 09-48227  Fie H. Andersen      039-Horne Skyttefor     195  197  392/5

  17 09-50245  Frederik Hansen      310-Otterup Skyttef     197  194  391/17

  18 09-46840  Anton Berg           047-Krarup/Espe SG&     193  194  387/10

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2

    -------------------------

   1 09-87508  Sara Madsen          022-Faaborg Skyttef     200  197  397/8

   2 09-86192  Denis Kraft          039-Horne Skyttefor     197  198  395/11

   3 09-83720  Benjamin Malmgren    115-Vejle SG&I Skyt     196  198  394/18

   4 09-89118  Pernille Høj         039-Horne Skyttefor     196  198  394/13

   5 09-89961  Jasmin Thomsen       022-Faaborg Skyttef     195  198  393/12

   6 09-48238  Emil E. H. Hansen    022-Faaborg Skyttef     196  197  393/10

   7 09-84906  Rene Frederiksen     039-Horne Skyttefor     195  197  392/12

   8 09-84904  Viktoria Højlyng     042-Haastrup SG&I       197  195  392/11

   9 09-90288  Signe Gade           039-Horne Skyttefor     197  194  391/8

  10 09-81327  Amanda T. Johansen   039-Horne Skyttefor     193  197  390/9

  11 09-45663  Peter Hvolbek        049-Kværndrup SG&I      194  196  390/14

  12 09-47020  Kristoffer Greve     072-Ollerup Skyttef     193  196  389/7

  13 09-46513  Erik Jensen          111-Ulbølle SG&I        193  195  388/14

  14 09-86200  Andreas Pedersen     039-Horne Skyttefor     194  194  388/13

  15 09-48046  Matias Pedersen      039-Horne Skyttefor     194  194  388/12

  16 09-46614  Peter Hansen         098-Sødinge Skyttef     195  192  387/7

  17 09-88099  Philip Bergmann      470-Hårby Skyttefor     193  193  386/8

  18 09-86193  Jonas Wejrgang       039-Horne Skyttefor     186  189  375/5

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3

    -------------------------

   1 09-90287  Camilla Gade         039-Horne Skyttefor     195  193  388/7

   2 09-89164  Rasmus Helding       047-Krarup/Espe SG&     189  196  385/4

   3 09-89733  David Bomberg        030-Herrested Skytt     188  193  381/3

   4 09-81536  Jakob Hofstedt       310-Otterup Skyttef     188  192  380/4

   5 09-46659  Mads H Rasmussen     098-Sødinge Skyttef     189  191  380/6

   6 09-48087  Lasse E H Hansen     022-Faaborg Skyttef     186  192  378/3

   7 09-90372  Skjold Andersen      032-Hesselager Fore     186  191  377/5

   8 09-90289  Kristian Trappehave  039-Horne Skyttefor     188  189  377/7

   9 09-87582  Lukas Kunz           350-Særslev Skyttef     189  188  377/8

  10 09-48162  Jesper H. Andersen   039-Horne Skyttefor     192  181  373/5

  11 09-87186  Casper Gade          039-Horne Skyttefor     182  189  371/2

  12 09-86188  Anne Kathrine Wejrga 039-Horne Skyttefor     177  189  366/5

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4

    -------------------------

   1 09-91130  Maria T. Heiden      180-Bullerup Skytte     193  196  389/9

   2 09-90434  Thomas Kristensen    115-Vejle SG&I Skyt     195  193  388/10

   3 09-90373  Fjeja Andersen       032-Hesselager Fore     192  191  383/7

   4 09-87382  Asmus Kjær Madsen    022-Faaborg Skyttef     194  186  380/7

   5 09-91131  Jacob T. Heiden      180-Bullerup Skytte     188  186  374/3

   6 09-84550  Benjamin Pedersen    030-Herrested Skytt     186  186  372/4

   7 09-89731  Mikkel Lund Johansen 022-Faaborg Skyttef     179  188  367/3

   8 09-900004 Signe Jensen         111-Ulbølle SG&I        187  180  367/2

   9 09-900003 Joachim H. Andersen  039-Horne Skyttefor     179  186  365/7

  10 09-86191  Sofus Helding Anders 039-Horne Skyttefor     178  184  362/2

  11 09-86197  Thor Kortegård Peder 039-Horne Skyttefor     176  179  355/3

  12 09-900005 Rasmus Pedersen      039-Horne Skyttefor     170  172  342/0

  13 09-900002 Malou Pedersen       039-Horne Skyttefor     160  166  326/1

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse J1

    -------------------------

   1 09-46934  Rasmus M Hansen      095-Svendborg Skytt     199  200  399/14

   2 09-48297  Astrid Steffensen    039-Horne Skyttefor     200  199  399/22

   3 09-45695  Andreas Hvolbek      049-Kværndrup SG&I      197  200  397/15

   4 09-48059  Marie Trolle Pederse 039-Horne Skyttefor     200  197  397/20

   5 09-46780  Hans Holme           047-Krarup/Espe SG&     198  198  396/20

   6 09-48071  Mads Madsen          047-Krarup/Espe SG&     200  194  394/17

   7 09-45866  Sebastian Faber Højs 067-Nyborg Skyttefo     193  199  392/11

   8 09-48073  Mads Hansen          022-Faaborg Skyttef     193  198  391/13

   9 09-47031  Kathrine Greve       072-Ollerup Skyttef     197  191  388/12

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse J2

    -------------------------

   1 09-80996  Mette Hansen         067-Nyborg Skyttefo     194  198  392/13

   2 09-46354  Jonas Foged Pedersen 095-Svendborg Skytt     198  194  392/6

   3 09-46099  Anders Thagaard      067-Nyborg Skyttefo     190  189  379/4

   4 09-84553  Kasper Christensen   030-Herrested Skytt     192  186  378/6

   5 09-46790  Erik Hansen          098-Sødinge Skyttef     182  177  359/2

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG

    -------------------------

   1 09-47940  Stine Nielsen        047-Krarup/Espe SG&     197  197  394/14

   2 09-48040  Mikael Boye Kristens 039-Horne Skyttefor     177  184  361/2

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse 1

    -------------------------

   1 09-48182  Jacob Helding Larsen 039-Horne Skyttefor     195  192  387/6

   2 09-47985  Pernille Pedersen    039-Horne Skyttefor     189  192  381/7

   3 09-48025  Morten Lauersen      039-Horne Skyttefor     189  188  377/5

   4 09-48169  Jens Helding         039-Horne Skyttefor     190  187  377/6

   5 09-49522  Poul H. Jørgensen    350-Særslev Skyttef     189  186  375/7

   6 09-47914  Uffe Pedersen        039-Horne Skyttefor     188  183  371/5

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse 2

    -------------------------

   1 09-45457  Karin Buus           032-Hesselager Fore     187  188  375/6

   2 09-48314  Anders Hansen        039-Horne Skyttefor     182  181  363/1

   3 09-46549  Anders Jensen        072-Ollerup Skyttef     176  181  357/3

   4 09-47667  Claus Kopart         118-Fynske Livregim     173  181  354/0

   5 09-48751  Henrik Trolle        180-Bullerup Skytte     172  176  348/2

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse 3

    -------------------------

   1 09-48198  Henning Steffensen   039-Horne Skyttefor     175  181  356/1

   2 09-45926  Michael H. Carlsen   067-Nyborg Skyttefo     176  176  352/2

   3 09-46499  Henning Krogh        111-Ulbølle SG&I        171  180  351/2

   4 09-46500  Henning Frederiksen  072-Ollerup Skyttef     178  172  350/1

   5 09-46886  Thomas Greve         072-Ollerup Skyttef     178  171  349/0

   6 09-48293  Bent Hansen          039-Horne Skyttefor     178  170  348/0

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse 4

    -------------------------

   1 09-48011  Niels Dreyer         039-Horne Skyttefor     170  165  335/1

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse V1

    -------------------------

   1 09-48228  Ernst Christensen    039-Horne Skyttefor     197  197  394/12

   2 09-47475  Skalshøj Christensen 104-Sdr. Broby Skyt     197  197  394/12

   3 09-45445  Kirsten Andersen     032-Hesselager Fore     194  198  392/9

   4 09-48137  Jørgen Pedersen      039-Horne Skyttefor     197  195  392/13

   5 09-49614  John Guld            350-Særslev Skyttef     195  194  389/10

   6 09-51383  Kurt Knudsen         180-Bullerup Skytte     195  194  389/8

   7 09-47639  Harry Hansen         104-Sdr. Broby Skyt     194  194  388/12

   8 09-47337  Villy Pedersen       470-Hårby Skyttefor     198  190  388/17

   9 09-46861  Aage Stevnsgaard     072-Ollerup Skyttef     193  194  387/11

  10 09-48225  Flemming Pedersen    039-Horne Skyttefor     188  188  376/5

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse V2

    -------------------------

   1 09-80410  Jørn Ladegaard       067-Nyborg Skyttefo     195  195  390/13

   2 09-48836  Mogens Larsen        030-Herrested Skytt     195  191  386/8

   3 09-85116  Bodil Schmidt        067-Nyborg Skyttefo     191  192  383/7

   4 09-47005  Leif Christensen     106-Tved Skyttefore     193  190  383/7

   5 09-46519  Elinor Palsfort      111-Ulbølle SG&I        193  189  382/8

   6 09-47576  Kurt Pedersen        115-Vejle SG&I Skyt     190  188  378/6

   7 09-47997  Ole Madsen           042-Haastrup SG&I       191  186  377/6

   8 09-45767  Jørgen Møller Peters 030-Herrested Skytt     185  188  373/3

   9 09-46902  Svend Højmark Jensen 009-Brændeskov/Brud     184  187  371/4

  10 09-46940  Poul Erik Jacobsen   106-Tved Skyttefore     184  179  363/3

                                                                                                            

    15 M Gevær - Mesterskab Klasse V3

    --------------------------                                                                                                                                    

   1.      45763      Karl Larsen                      Herrested  192/5 191/4  383/9                         

   2.      47124      Flemming Pedersen     Tved                  189/2 192/2  381/4                         

   3.      45755      Kurt Pedersen                    Herrested  191/3 189/1  380/4                         

   4.      80825      Ib Nedergaard                    Nyborg                186/3 188/1  374/4                           

   5.      48203      Helge Lyngsøe                    Horne                 190/2 180/1  370/3                           

   6.      46620      Ole Carlsen                      Kr/Espe               181/1 188/3  369/4                           

   7.      46588      Sonja Carlsen                    Kr/Espe               182/1 186/3  368/4                           

   8.      48128      Karen Marie Nørbjerg  Håstrup               182/1 182/2  364/3                         

   9.      48229      Erling P. Nørbjerg    Håstrup               184/2 176/0  360/2   

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1

    -------------------------

   1 09-50904  Tove Jakobsen        180-Bullerup Skytte     198  200  398/16

   2 09-47939  Susanne Trolle       039-Horne Skyttefor     198  199  397/12

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2

    -------------------------

   1 09-48012  Niels Hansen         022-Faaborg Skyttef     197  200  397/13

   2 09-48212  Grete Steffensen     039-Horne Skyttefor     196  196  392/14

   3 09-48256  Conni Helding Larsen 039-Horne Skyttefor     198  193  391/11

   4 09-47173  Bonnie Wermuth       095-Svendborg Skytt     198  193  391/6

   5 09-46860  Åse Hansen           072-Ollerup Skyttef     196  194  390/11

   6 09-47568  Lise Pilegaard       104-Sdr. Broby Skyt     194  195  389/7

   7 09-52348  Sanne Christoffersen 180-Bullerup Skytte     191  197  388/10

   8 09-48190  Irene Larsen         039-Horne Skyttefor     194  194  388/12

   9 09-51261  Vera Knudsen         180-Bullerup Skytte     192  191  383/3

  10 09-46845  Anette Larsen        039-Horne Skyttefor     194  189  383/7

 

    15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3

    -------------------------

   1 09-46507  Hans Jensen          111-Ulbølle SG&I        188  191  379/8

   2 09-87029  Anne  Rasmussen      072-Ollerup Skyttef     189  190  379/7

   3 09-900006 Poul Erik Mæng Niels 030-Herrested Skytt     188  187  375/4

   4 09-900001 Martin Trappehave    039-Horne Skyttefor     185  187  372/3

   5 09-86195  Susanne Jensen       111-Ulbølle SG&I        187  183  370/1

   6 09-52009  Irma Boysen          180-Bullerup Skytte     185  178  363/1

 

    15m Gevær - Klasse BK1

    -------------------------

   1 09-47955  Signe Steffensen     039-Horne Skyttefor               200/17

   2 09-49637  Henriette Hylsebeck  350-Særslev Skyttef               200/13

   3 09-48123  Kasper Kisholt Ander 039-Horne Skyttefor               200/12

   4 09-82269  Jonas Bahl Neble     022-Faaborg Skyttef               200/12

   5 09-48002  Nikoline Kaarsgaard  022-Faaborg Skyttef               200/12

   6 09-46464  Lasse Aagaard Davids 072-Ollerup Skyttef               200/11

   7 09-48273  Cathrine S Jensen    039-Horne Skyttefor               200/8

   8 09-81234  Mads Rasmussen       180-Bullerup Skytte               199/11

   9 09-46432  Rasmus Olsen         072-Ollerup Skyttef               199/10

  10 09-53557  Mikkel Christiansen  067-Nyborg Skyttefo               199/10

  11 09-46461  Line Jensen          072-Ollerup Skyttef               199/10

  12 09-84419  Nicolai Rønn         310-Otterup Skyttef               199/9

  13 09-50245  Frederik Hansen      310-Otterup Skyttef               197/11

  14 09-47366  Mike Bergmann        470-Hårby Skyttefor               197/11

  15 09-46493  Jacob Kjær Christens 072-Ollerup Skyttef               197/9

  16 09-80336  Nicolai Hansen       310-Otterup Skyttef               197/8

  17 09-52196  Chris Jensen         180-Bullerup Skytte               197/8

  18 09-48271  Cecilie Kvist Nielse 039-Horne Skyttefor               197/4

  19 09-48227  Fie H. Andersen      039-Horne Skyttefor               195/1

  20 09-46840  Anton Berg           047-Krarup/Espe SG&               193/3

 

    15m Gevær - Klasse BK2

    -------------------------

   1 09-87508  Sara Madsen          022-Faaborg Skyttef               200/3

   2 09-84904  Viktoria Højlyng     042-Haastrup SG&I                 197/8

   3 09-86192  Denis Kraft          039-Horne Skyttefor               197/4

   4 09-90288  Signe Gade           039-Horne Skyttefor               197/4

   5 09-83720  Benjamin Malmgren    115-Vejle SG&I Skyt               196/6

   6 09-89118  Pernille Høj         039-Horne Skyttefor               196/5

   7 09-48238  Emil E. H. Hansen    022-Faaborg Skyttef               196/5

   8 09-84906  Rene Frederiksen     039-Horne Skyttefor               195/7

   9 09-46614  Peter Hansen         098-Sødinge Skyttef               195/5

  10 09-89961  Jasmin Thomsen       022-Faaborg Skyttef               195/4

  11 09-86200  Andreas Pedersen     039-Horne Skyttefor               194/8

  12 09-48046  Matias Pedersen      039-Horne Skyttefor               194/7

  13 09-45663  Peter Hvolbek        049-Kværndrup SG&I                194/5

  14 09-46513  Erik Jensen          111-Ulbølle SG&I                  193/7

  15 09-88099  Philip Bergmann      470-Hårby Skyttefor               193/5

  16 09-81327  Amanda T. Johansen   039-Horne Skyttefor               193/4

  17 09-87435  Kim D. Nielsen       180-Bullerup Skytte               193/4

  18 09-47020  Kristoffer Greve     072-Ollerup Skyttef               193/2

  19 09-86193  Jonas Wejrgang       039-Horne Skyttefor               186/1

 

    15m Gevær - Klasse BK3

    -------------------------

   1 09-90287  Camilla Gade         039-Horne Skyttefor               195/6

   2 09-48162  Jesper H. Andersen   039-Horne Skyttefor               192/5

   3 09-87582  Lukas Kunz           350-Særslev Skyttef               189/4

   4 09-46659  Mads H Rasmussen     098-Sødinge Skyttef               189/3

   5 09-89164  Rasmus Helding       047-Krarup/Espe SG&               189/1

   6 09-90289  Kristian Trappehave  039-Horne Skyttefor               188/3

   7 09-81536  Jakob Hofstedt       310-Otterup Skyttef               188/2

   8 09-89733  David Bomberg        030-Herrested Skytt               188/1

   9 09-90372  Skjold Andersen      032-Hesselager Fore               186/1

  10 09-48087  Lasse E H Hansen     022-Faaborg Skyttef               186/0

  11 09-87186  Casper Gade          039-Horne Skyttefor               182/1

  12 09-86188  Anne Kathrine Wejrga 039-Horne Skyttefor               177/2

 

    15m Gevær - Klasse BK4

    -------------------------

   1 09-90434  Thomas Kristensen    115-Vejle SG&I Skyt               195/6

   2 09-87382  Asmus Kjær Madsen    022-Faaborg Skyttef               194/4

   3 09-91130  Maria T. Heiden      180-Bullerup Skytte               193/6

   4 09-90373  Fjeja Andersen       032-Hesselager Fore               192/4

   5 09-91131  Jacob T. Heiden      180-Bullerup Skytte               188/3

   6 09-900004 Signe Jensen         111-Ulbølle SG&I                  187/0

   7 09-84550  Benjamin Pedersen    030-Herrested Skytt               186/1

   8 09-900007 Oliver Rasmussen     039-Horne Skyttefor               182/1

   9 09-900003 Joachim H. Andersen  039-Horne Skyttefor               179/3

  10 09-89731  Mikkel Lund Johansen 022-Faaborg Skyttef               179/2

  11 09-86191  Sofus Helding Anders 039-Horne Skyttefor               178/1

  12 09-86197  Thor Kortegård Peder 039-Horne Skyttefor               176/0

  13 09-900005 Rasmus Pedersen      039-Horne Skyttefor               170/0

  14 09-900002 Malou Pedersen       039-Horne Skyttefor               160/0

 

    15m Gevær - Klasse J1

    -------------------------

   1 09-48297  Astrid Steffensen    039-Horne Skyttefor               200/13

   2 09-48059  Marie Trolle Pederse 039-Horne Skyttefor               200/10

   3 09-48071  Mads Madsen          047-Krarup/Espe SG&               200/9

   4 09-46934  Rasmus M Hansen      095-Svendborg Skytt               199/8

   5 09-46780  Hans Holme           047-Krarup/Espe SG&               198/11

   6 09-45695  Andreas Hvolbek      049-Kværndrup SG&I                197/5

   7 09-47031  Kathrine Greve       072-Ollerup Skyttef               197/5

   8 09-48073  Mads Hansen          022-Faaborg Skyttef               193/4

   9 09-45866  Sebastian Faber Højs 067-Nyborg Skyttefo               193/2

 

    15m Gevær - Klasse J2

    -------------------------

   1 09-46354  Jonas Foged Pedersen 095-Svendborg Skytt               198/3

   2 09-80996  Mette Hansen         067-Nyborg Skyttefo               194/6

   3 09-84553  Kasper Christensen   030-Herrested Skytt               192/3

   4 09-46099  Anders Thagaard      067-Nyborg Skyttefo               190/3

   5 09-48117  Katrine Brændeholm   039-Horne Skyttefor               182/1

   6 09-46790  Erik Hansen          098-Sødinge Skyttef               182/1

   7 09-81328  Keld Bagger          039-Horne Skyttefor               177/0

 

    15m Gevær - Klasse UNG

    -------------------------

   1 09-47940  Stine Nielsen        047-Krarup/Espe SG&               197/8

   2 09-48040  Mikael Boye Kristens 039-Horne Skyttefor               177/1

 

    15m Gevær - Klasse 1

    -------------------------

   1 09-48182  Jacob Helding Larsen 039-Horne Skyttefor               195/4

   2 09-48169  Jens Helding         039-Horne Skyttefor               190/2

   3 09-49522  Poul H. Jørgensen    350-Særslev Skyttef               189/5

   4 09-47985  Pernille Pedersen    039-Horne Skyttefor               189/3

   5 09-48025  Morten Lauersen      039-Horne Skyttefor               189/2

   6 09-47914  Uffe Pedersen        039-Horne Skyttefor               188/4

 

    15m Gevær - Klasse 2

    -------------------------

   1 09-45457  Karin Buus           032-Hesselager Fore               187/3

   2 09-49668  Christina Rasmussen  350-Særslev Skyttef               184/0

   3 09-48314  Anders Hansen        039-Horne Skyttefor               182/1

   4 09-46549  Anders Jensen        072-Ollerup Skyttef               176/2

   5 09-47667  Claus Kopart         118-Fynske Livregim               173/0

   6 09-48751  Henrik Trolle        180-Bullerup Skytte               172/0

 

    15m Gevær - Klasse 3

    -------------------------

   1 09-46886  Thomas Greve         072-Ollerup Skyttef               178/0

   2 09-48293  Bent Hansen          039-Horne Skyttefor               178/0

   3 09-46500  Henning Frederiksen  072-Ollerup Skyttef               178/0

   4 09-45926  Michael H. Carlsen   067-Nyborg Skyttefo               176/0

   5 09-48198  Henning Steffensen   039-Horne Skyttefor               175/1

   6 09-46499  Henning Krogh        111-Ulbølle SG&I                  171/0

 

    15m Gevær - Klasse 4

    -------------------------

   1 09-48011  Niels Dreyer         039-Horne Skyttefor               170/1

 

    15m Gevær - Klasse V1

    -------------------------

   1 09-47337  Villy Pedersen       470-Hårby Skyttefor               198/9

   2 09-47475  Skalshøj Christensen 104-Sdr. Broby Skyt               197/7

   3 09-48137  Jørgen Pedersen      039-Horne Skyttefor               197/5

   4 09-48228  Ernst Christensen    039-Horne Skyttefor               197/3

   5 09-47932  Søren G. Pedersen    039-Horne Skyttefor               195/7

   6 09-49614  John Guld            350-Særslev Skyttef               195/5

   7 09-51383  Kurt Knudsen         180-Bullerup Skytte               195/4

   8 09-47639  Harry Hansen         104-Sdr. Broby Skyt               194/6

   9 09-45445  Kirsten Andersen     032-Hesselager Fore               194/4

  10 09-46861  Aage Stevnsgaard     072-Ollerup Skyttef               193/7

  11 09-48225  Flemming Pedersen    039-Horne Skyttefor               188/2

 

    15m Gevær - Klasse V2

    -------------------------

   1 09-80410  Jørn Ladegaard       067-Nyborg Skyttefo               195/7

   2 09-48836  Mogens Larsen        030-Herrested Skytt               195/5

   3 09-46519  Elinor Palsfort      111-Ulbølle SG&I                  193/4

   4 09-47005  Leif Christensen     106-Tved Skyttefore               193/1

   5 09-47997  Ole Madsen           042-Haastrup SG&I                 191/3

   6 09-85116  Bodil Schmidt        067-Nyborg Skyttefo               191/0

   7 09-47576  Kurt Pedersen        115-Vejle SG&I Skyt               190/3

   8 09-45767  Jørgen Møller Peters 030-Herrested Skytt               185/1

   9 09-46902  Svend Højmark Jensen 009-Brændeskov/Brud               184/2

  10 09-46904  Sv. Aa. Sparrewath   022-Faaborg Skyttef               184/1

  11 09-46940  Poul Erik Jacobsen   106-Tved Skyttefore               184/0

 

    15 M Gevær - Klasse V3      

    --------------------------                                                                                                                         

   1.      45763      Karl Larsen                      Herrested                        192/5                                

   2.      45755      Kurt Pedersen                    Herrested                        191/3                                

   3.      48203      Helge Lyngsøe                    Horne                                       190/2                           

   4.      47124      Flemming Pedersen     Tved                                        189/2                                

   5.      80825      Ib Nedergaard                    Nyborg                                      186/3                           

   6.      48312      Anders Mortensen      Horne                                       188/2                                

   7.      48229      Erling P. Nørbjerg    Håstrup                                     184/2                                

   8.      50977      Jørgen Knudsen                   Bullerup                         182/2                                

   9.      46588      Sonja Carlsen                    Kr/Espe                                     182/1                           

  10.      48128      Karen Marie Nørbjerg  Håstrup                                     182/1                                

  11.      46620      Ole Carlsen                      Kr/Espe                                     181/1                

 

    15m Gevær - Klasse ÅK1

    -------------------------

   1 09-48249  Diana TrollePedersen 039-Horne Skyttefor               199/11

   2 09-50947  Merete Trolle        180-Bullerup Skytte               198/9

   3 09-50904  Tove Jakobsen        180-Bullerup Skytte               198/6

   4 09-47939  Susanne Trolle       039-Horne Skyttefor               198/4

   5 09-48758  Dorthe Trolle        180-Bullerup Skytte               195/7

 

    15m Gevær - Klasse ÅK2

    -------------------------

   1 09-48256  Conni Helding Larsen 039-Horne Skyttefor               198/7

   2 09-47173  Bonnie Wermuth       095-Svendborg Skytt               198/3

   3 09-48012  Niels Hansen         022-Faaborg Skyttef               197/8

   4 09-48212  Grete Steffensen     039-Horne Skyttefor               196/7

   5 09-46860  Åse Hansen           072-Ollerup Skyttef               196/7

   6 09-47568  Lise Pilegaard       104-Sdr. Broby Skyt               194/6

   7 09-48190  Irene Larsen         039-Horne Skyttefor               194/5

   8 09-46845  Anette Larsen        039-Horne Skyttefor               194/4

   9 09-51261  Vera Knudsen         180-Bullerup Skytte               192/0

  10 09-52348  Sanne Christoffersen 180-Bullerup Skytte               191/4

 

    15m Gevær - Klasse ÅK3

    -------------------------

   1 09-87029  Anne  Rasmussen      072-Ollerup Skyttef               189/3

   2 09-46507  Hans Jensen          111-Ulbølle SG&I                  188/6

   3 09-900006 Poul Erik Mæng Niels 030-Herrested Skytt               188/1

   4 09-86195  Susanne Jensen       111-Ulbølle SG&I                  187/1

   5 09-900001 Martin Trappehave    039-Horne Skyttefor               185/1

   6 09-48305  Anette Pedersen      039-Horne Skyttefor               185/0

   7 09-52009  Irma Boysen          180-Bullerup Skytte               185/0

 

    --------------------------------------------------------------------------