11-03-2012 17:05:48 - DDS SP v.3.12.3.1

RESULTATLISTE
Halvøskydning 2012

 

 

Holdkonkurrence: Åben Hold

1Bullerup 1
50947Merete TrolleKlasse: ÅK1199/08
48758Dorthe TrolleKlasse: ÅK1198/05
50893Bente M. LohmannKlasse: ÅK1198/06
Total595/19

2Horne 1
47939Susanne TrolleKlasse: ÅK1199/10
48198Henning SteffensenKlasse: ÅK1199/10
48212Grete SteffensenKlasse: ÅK1193/06
Total591/26

3Pårup 1
52509Richard BelinKlasse: ÅK1198/07
52603Jes LarsenKlasse: ÅK1196/05
52621Helle Bondo HansenKlasse: ÅK1196/04
Total590/16

 

 

Holdkonkurrence: BK Hold

1Horne 1
86200Andreas PedersenKlasse: BK1200/16
91453Rasmus PedersenKlasse: BK2199/10
95984Amalie Frisk LindholmKlasse: BK1199/12
Total598/38

2Særslev 1
86498Kristian IversenKlasse: BK1200/12
90858Lise MunterKlasse: BK1200/13
95601Anna Falck GronyKlasse: BK1197/06
Total597/31

3Horne 2
100405Jacob Bluhm PedersenKlasse: BK2199/07
87186Casper GadeKlasse: BK1198/03
104845Andreas SmidtKlasse: BK3196/09
Total593/19

4Bullerup 1
91130Maria T. HeidenKlasse: BK1200/10
50797Oliver Møller HansenKlasse: BK1198/12
96356Daniel MadsenKlasse: BK2190/04
Total588/26

 

 

Holdkonkurrence: Junior Hold

1Horne 1
47955Signe SteffensenKlasse: J1200/08
48123Kasper Kisholt AndersenKlasse: J1199/10
48273Cathrine S JensenKlasse: J1199/07
Total598/25

2Horne 2
90288Signe GadeKlasse: J1198/10
84906Rene FrederiksenKlasse: J1193/08
86192Denis KraftKlasse: J2193/03
Total584/21

 

 

Holdkonkurrence: Senior - Ung Hold

1Horne 1
48182Jacob Helding LarsenKlasse: 1193/04
48025Morten LaursenKlasse: 1191/01
48314Anders HansenKlasse: 2185/01
Total569/06

2Horne 2
48059Marie Trolle PedersenKlasse: UNG189/03
47914Uffe PedersenKlasse: 2182/00
48169Jens HeldingKlasse: 2
Total371/03

 

 

Holdkonkurrence: Veteran Hold

1Horne 1
101762Poul Erik ChristensenKlasse: V3195/04
47932Søren G. PedersenKlasse: V1195/06
48137Jørgen PedersenKlasse: V1194/04
Total584/14

2Herrested 1
48836Mogens LarsenKlasse: V2192/06
45755Kurt PedersenKlasse: V3191/03
45792Finn ClausenKlasse: V3186/01
Total569/10

3Horne 2
48225Flemming PedersenKlasse: V2192/04
48312Anders MortensenKlasse: V3187/01
48203Helge LyngsøeKlasse: V3184/01
Total563/06

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
186498Kristian Iversen09-350 Særslev Skytteforening200/12    200/19    400/31
290858Lise Munter09-350 Særslev Skytteforening200/13    200/08    400/21
386200Andreas Pedersen09-039 Horne Skytteforening200/16    199/14    399/30
499596Helena B. Jensen09-095 Svendborg Skyttekreds200/10    199/16    399/26
591130Maria T. Heiden09-180 Bullerup Skyttekreds200/10    199/11    399/21
699588Mia Andersen09-095 Svendborg Skyttekreds198/11    200/13    398/24
795984Amalie Frisk Lindholm09-039 Horne Skytteforening199/12    199/07    398/19
850797Oliver Møller Hansen09-180 Bullerup Skyttekreds198/12    197/10    395/22
995601Anna Falck Grony09-350 Særslev Skytteforening197/06    197/08    394/14
1087186Casper Gade09-039 Horne Skytteforening198/03    196/03    394/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1100405Jacob Bluhm Pedersen09-039 Horne Skytteforening199/07    198/06    397/13
291453Rasmus Pedersen09-039 Horne Skytteforening199/10    197/07    396/17
399607Charlotte Murekilde09-142 Tommerup Skytteforening194/06    198/07    392/13
448289Bjørn Schioldan09-039 Horne Skytteforening194/05    197/05    391/10
596852Eigil Jørgensen09-098 Sødinge Skytteforening194/08    196/03    390/11
690303Rasmus Larsen09-098 Sødinge Skytteforening194/02    195/02    389/04
794444Nicolaj E. Buch09-098 Sødinge Skytteforening193/06    191/05    384/11
896356Daniel Madsen09-180 Bullerup Skyttekreds190/04    193/03    383/07
9103851Simone Hansen09-030 Herrested Skytteforening192/03    187/00    379/03
10103731Victoria Børre09-039 Horne Skytteforening188/03    187/02    375/05
1198627Stefan Pedersen09-106 Tved Skytteforening182/01    182/02    364/03
1291740Mikkel W. Panton09-142 Tommerup Skytteforening185/04    179/01    364/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1104845Andreas Smidt09-039 Horne Skytteforening196/09    197/05    393/14
291739Jonas Godbersen09-142 Tommerup Skytteforening194/07    196/07    390/14
3100963Anders Jeppesen09-042 Haastrup SG&I195/03    191/05    386/08
499610Rikke Jespersen09-142 Tommerup Skytteforening192/02    193/07    385/09
596853Laurits Jørgensen09-098 Sødinge Skytteforening193/05    191/02    384/07
6104437Jonas Madsen09-095 Svendborg Skyttekreds195/03    189/02    384/05
786191Sofus Helding Andersen09-039 Horne Skytteforening190/05    193/06    383/11
897185Jeppe Jensen09-098 Sødinge Skytteforening191/03    190/02    381/05
995991Mathilde Frisk Lindholm09-039 Horne Skytteforening186/01    194/06    380/07
1090304Christian Larsen09-098 Sødinge Skytteforening192/04    188/04    380/08
1184584Nicolai Jespersen09-104 Sdr. Broby Skytteforening185/02    189/02    374/04
12101353Josefine K. P. Nielsen09-022 Faaborg Skytteforening185/02    185/01    370/03
13101643Mikkel Kock Henriksen09-055 Lunde SG&I184/03    184/02    368/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
184585Marcus Jørgensen09-104 Sdr. Broby Skytteforening194/04    195/04    389/08
2100416Nicolaj Simonsen09-022 Faaborg Skytteforening188/01    187/02    375/03
3100195Ann Sofie Hansen09-047 Krarup/Espe SG&I187/03    186/01    373/04
4104436Sophia Børre09-039 Horne Skytteforening181/00    191/03    372/03
5M0005Johan Verner Simonsen09-039 Horne Skytteforening184/01    186/01    370/02
6M0006Mathias Borchers09-039 Horne Skytteforening189/02    180/01    369/03
7M0013Mikkel Skovgaard Larsen09-098 Sødinge Skytteforening184/00    182/02    366/02
8104477Alexander Madsen09-098 Sødinge Skytteforening178/00    175/01    353/01
9M0011Andreas Burchers09-039 Horne Skytteforening162/01    165/00    327/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J1
148123Kasper Kisholt Andersen09-039 Horne Skytteforening199/10    200/09    399/19
247955Signe Steffensen09-039 Horne Skytteforening200/08    199/13    399/21
381234Mads Rasmussen09-180 Bullerup Skyttekreds199/11    199/06    398/17
448273Cathrine S Jensen09-039 Horne Skytteforening199/07    199/09    398/16
575588Laust Helle09-200 Kerteminde Skytteforening200/08    198/04    398/12
687592Peter Falck Grony09-350 Særslev Skytteforening197/09    200/13    397/22
746464Lasse Aagaard Davidsen09-072 Ollerup Skytteforening198/10    199/08    397/18
853557Mikkel Christiansen09-067 Nyborg Skytteforening198/09    199/05    397/14
989538Joachim Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds197/07    199/05    396/12
1050342Simone Christiansen09-350 Særslev Skytteforening198/08    198/14    396/22
1190288Signe Gade09-039 Horne Skytteforening198/10    198/04    396/14
1251371Louise Mortensen09-180 Bullerup Skyttekreds192/03    197/03    389/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J2
193657Cathrine L. Kromann09-072 Ollerup Skytteforening199/05    193/02    392/07
298337Aleksandre Duszkiewic09-200 Kerteminde Skytteforening194/05    196/07    390/12
386192Denis Kraft09-039 Horne Skytteforening193/03    193/04    386/07
446795Emmely Hagsholm Pedersen09-215 Rolfsted Skytteforening193/05    191/02    384/07
582092Cecile Hansen09-142 Tommerup Skytteforening192/05    191/04    383/09
646614Peter Hansen09-098 Sødinge Skytteforening192/01    191/04    383/05
793113Jesper Hansen09-067 Nyborg Skytteforening195/03    184/02    379/05
898098Casper Iversen09-067 Nyborg Skytteforening189/03    185/04    374/07
980265Niels Henrik Skade09-111 Ulbølle SG&I185/01    182/02    367/03
10M0004Filip Back Olsen09-142 Tommerup Skytteforening178/00    182/01    360/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
148059Marie Trolle Pedersen09-039 Horne Skytteforening189/03    185/03    374/06
246934Rasmus M Hansen09-095 Svendborg Skyttekreds186/01    182/01    368/02
349050Line Nielsen09-400 Middelfart Skytteforening182/00    180/01    362/01
473322Peter Krogh09-095 Svendborg Skyttekreds170/01    175/00    345/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 1
148025Morten Laursen09-039 Horne Skytteforening191/01    194/05    385/06
248182Jacob Helding Larsen09-039 Horne Skytteforening193/04    192/06    385/10
349522Poul H. Jørgensen09-350 Særslev Skytteforening190/00    184/04    374/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 2
146704Knud Hansen09-098 Sødinge Skytteforening186/02    189/05    375/07
248314Anders Hansen09-039 Horne Skytteforening185/01    188/03    373/04
347914Uffe Pedersen09-039 Horne Skytteforening182/00    190/03    372/03
448138Jørgen Andersen09-039 Horne Skytteforening185/03    175/02    360/05
548751Henrik Trolle09-180 Bullerup Skyttekreds177/02    172/00    349/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 3
148012Niels Hansen09-022 Faaborg Skytteforening172/00    181/01    353/01
246754Jan Olsen09-098 Sødinge Skytteforening175/01    174/00    349/01
345926Michael H. Carlsen09-067 Nyborg Skytteforening176/01    173/00    349/01
446499Henning Krogh09-111 Ulbølle SG&I173/00    174/02    347/02
546778Hans Hansen09-098 Sødinge Skytteforening172/02    173/00    345/02
647799Bo H. Svendsen09-128 Dalum Skytteforening174/00    169/00    343/00
745866Sebastian Faber Højsgaard09-067 Nyborg Skytteforening172/02    163/00    335/02
846045Dorrit Møllegård09-067 Nyborg Skytteforening164/00    168/00    332/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V1
147932Søren G. Pedersen09-039 Horne Skytteforening195/06    198/05    393/11
245445Kirsten Andersen09-032 Hesselager Forenede Sportskl.193/08    198/06    391/14
348137Jørgen Pedersen09-039 Horne Skytteforening194/04    196/08    390/12
449486Vang Jarl09-350 Særslev Skytteforening194/08    194/04    388/12
546861Aage Stevnsgaard09-072 Ollerup Skytteforening190/02    193/03    383/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V2
147043Karen Sparrewath09-022 Faaborg Skytteforening194/04    193/05    387/09
248225Flemming Pedersen09-039 Horne Skytteforening192/04    190/03    382/07
346269Jørgen Holm Jensen09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.191/02    189/04    380/06
448836Mogens Larsen09-030 Herrested Skytteforening192/06    186/01    378/07
546762Ib Christiansen09-098 Sødinge Skytteforening193/03    184/04    377/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1101762Poul Erik Christensen09-039 Horne Skytteforening195/04    195/04    390/08
245755Kurt Pedersen09-030 Herrested Skytteforening191/03    192/01    383/04
347997Ole Madsen09-042 Haastrup SG&I192/02    190/04    382/06
4M0012Anders Skade Madsen09-111 Ulbølle SG&I187/00    189/02    376/02
547124Flemming Pedersen09-106 Tved Skytteforening190/04    183/01    373/05
646519Elinor Palsfort09-111 Ulbølle SG&I192/03    181/02    373/05
745792Finn Clausen09-030 Herrested Skytteforening186/01    186/02    372/03
846516Emil Rasmussen09-111 Ulbølle SG&I188/03    184/02    372/05
947657Ebbe Nielsen09-142 Tommerup Skytteforening184/01    182/01    366/02
1048203Helge Lyngsøe09-039 Horne Skytteforening184/01    178/02    362/03
1148140Jørgen Hansen09-039 Horne Skytteforening177/00    184/00    361/00
1248293Bent Hansen09-039 Horne Skytteforening178/00    180/01    358/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
150947Merete Trolle09-180 Bullerup Skyttekreds199/08    200/12    399/20
248198Henning Steffensen09-039 Horne Skytteforening199/10    200/08    399/18
347939Susanne Trolle09-039 Horne Skytteforening199/10    200/07    399/17
447173Bonnie Wermuth09-095 Svendborg Skyttekreds198/09    199/12    397/21
550893Bente M. Lohmann09-180 Bullerup Skyttekreds198/06    199/11    397/17
652509Richard Belin09-127 Pårup Skytteforening198/07    198/06    396/13
752621Helle Bondo Hansen09-127 Pårup Skytteforening196/04    199/07    395/11
852603Jes Larsen09-127 Pårup Skytteforening196/05    198/08    394/13
948190Irene Larsen09-039 Horne Skytteforening197/03    194/07    391/10
1048212Grete Steffensen09-039 Horne Skytteforening193/06    194/02    387/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
146860Åse Hansen09-072 Ollerup Skytteforening197/06    198/07    395/13
2100070Michael Pedersen09-106 Tved Skytteforening196/06    197/05    393/11
3102068Henrik Holm Fenger09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.196/05    196/04    392/09
448256Conni Helding Larsen09-039 Horne Skytteforening196/03    195/03    391/06
592670Jan Andersen09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/06    194/06    388/12
6105437Steffen Møllerhus09-470 Hårby Skytteforening197/02    191/03    388/05
792669Louise Faurskov Andersen09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.193/03    194/04    387/07
847448Tom Vibæk09-104 Sdr. Broby Skytteforening194/03    191/04    385/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1105100Michael Svop09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.193/01    190/01    383/02
2M0008Per Smidt09-039 Horne Skytteforening184/00    184/02    368/02
391738Susanne Højbjerg09-142 Tommerup Skytteforening182/02    183/01    365/03
486195Susanne Jensen09-111 Ulbølle SG&I181/00    182/00    363/00
546507Hans Jensen09-111 Ulbølle SG&I182/01    181/00    363/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK1
186200Andreas Pedersen09-039 Horne Skytteforening200/16
290858Lise Munter09-350 Særslev Skytteforening200/13
386498Kristian Iversen09-350 Særslev Skytteforening200/12
499596Helena B. Jensen09-095 Svendborg Skyttekreds200/10
291130Maria T. Heiden09-180 Bullerup Skyttekreds200/10
695984Amalie Frisk Lindholm09-039 Horne Skytteforening199/12
750797Oliver Møller Hansen09-180 Bullerup Skyttekreds198/12
899588Mia Andersen09-095 Svendborg Skyttekreds198/11
987186Casper Gade09-039 Horne Skytteforening198/03
1095601Anna Falck Grony09-350 Særslev Skytteforening197/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK2
191453Rasmus Pedersen09-039 Horne Skytteforening199/10
2100405Jacob Bluhm Pedersen09-039 Horne Skytteforening199/07
396852Eigil Jørgensen09-098 Sødinge Skytteforening194/08
499607Charlotte Murekilde09-142 Tommerup Skytteforening194/06
548289Bjørn Schioldan09-039 Horne Skytteforening194/05
690303Rasmus Larsen09-098 Sødinge Skytteforening194/02
794444Nicolaj E. Buch09-098 Sødinge Skytteforening193/06
8103851Simone Hansen09-030 Herrested Skytteforening192/03
996356Daniel Madsen09-180 Bullerup Skyttekreds190/04
10103731Victoria Børre09-039 Horne Skytteforening188/03
1191740Mikkel W. Panton09-142 Tommerup Skytteforening185/04
1298627Stefan Pedersen09-106 Tved Skytteforening182/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK3
1104845Andreas Smidt09-039 Horne Skytteforening196/09
2100963Anders Jeppesen09-042 Haastrup SG&I195/03
3104437Jonas Madsen09-095 Svendborg Skyttekreds195/03
491739Jonas Godbersen09-142 Tommerup Skytteforening194/07
596853Laurits Jørgensen09-098 Sødinge Skytteforening193/05
690304Christian Larsen09-098 Sødinge Skytteforening192/04
799610Rikke Jespersen09-142 Tommerup Skytteforening192/02
897185Jeppe Jensen09-098 Sødinge Skytteforening191/03
986197Thor Kortegård Pedersen09-039 Horne Skytteforening190/05
1086191Sofus Helding Andersen09-039 Horne Skytteforening190/05
1195991Mathilde Frisk Lindholm09-039 Horne Skytteforening186/01
12101353Josefine K. P. Nielsen09-022 Faaborg Skytteforening185/02
1284584Nicolai Jespersen09-104 Sdr. Broby Skytteforening185/02
14101643Mikkel Kock Henriksen09-055 Lunde SG&I184/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK4
184585Marcus Jørgensen09-104 Sdr. Broby Skytteforening194/04
2M0006Mathias Borchers09-039 Horne Skytteforening189/02
3100416Nicolaj Simonsen09-022 Faaborg Skytteforening188/01
4100195Ann Sofie Hansen09-047 Krarup/Espe SG&I187/03
5M0009Alexander Schmidt09-039 Horne Skytteforening184/03
6M0005Johan Verner Simonsen09-039 Horne Skytteforening184/01
7M0013Mikkel Skovgaard Larsen09-098 Sødinge Skytteforening184/00
8102873Jennifer Johansen09-022 Faaborg Skytteforening181/01
9104436Sophia Børre09-039 Horne Skytteforening181/00
10M0010Lucas Ingildsen09-039 Horne Skytteforening179/00
11104477Alexander Madsen09-098 Sødinge Skytteforening178/00
12M0011Andreas Burchers09-039 Horne Skytteforening162/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J1
147955Signe Steffensen09-039 Horne Skytteforening200/08
275588Laust Helle09-200 Kerteminde Skytteforening200/08
381234Mads Rasmussen09-180 Bullerup Skyttekreds199/11
448123Kasper Kisholt Andersen09-039 Horne Skytteforening199/10
548273Cathrine S Jensen09-039 Horne Skytteforening199/07
646464Lasse Aagaard Davidsen09-072 Ollerup Skytteforening198/10
690288Signe Gade09-039 Horne Skytteforening198/10
853557Mikkel Christiansen09-067 Nyborg Skytteforening198/09
950342Simone Christiansen09-350 Særslev Skytteforening198/08
1087592Peter Falck Grony09-350 Særslev Skytteforening197/09
1189538Joachim Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds197/07
1284906Rene Frederiksen09-039 Horne Skytteforening193/08
1351371Louise Mortensen09-180 Bullerup Skyttekreds192/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J2
193657Cathrine L. Kromann09-072 Ollerup Skytteforening199/05
293113Jesper Hansen09-067 Nyborg Skytteforening195/03
398337Aleksandre Duszkiewic09-200 Kerteminde Skytteforening194/05
446795Emmely Hagsholm Pedersen09-215 Rolfsted Skytteforening193/05
586192Denis Kraft09-039 Horne Skytteforening193/03
682092Cecile Hansen09-142 Tommerup Skytteforening192/05
746614Peter Hansen09-098 Sødinge Skytteforening192/01
898098Casper Iversen09-067 Nyborg Skytteforening189/03
980265Niels Henrik Skade09-111 Ulbølle SG&I185/01
10M0004Filip Back Olsen09-142 Tommerup Skytteforening178/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG
148059Marie Trolle Pedersen09-039 Horne Skytteforening189/03
246934Rasmus M Hansen09-095 Svendborg Skyttekreds186/01
349050Line Nielsen09-400 Middelfart Skytteforening182/00
473322Peter Krogh09-095 Svendborg Skyttekreds170/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 1
148182Jacob Helding Larsen09-039 Horne Skytteforening193/04
248025Morten Laursen09-039 Horne Skytteforening191/01
349522Poul H. Jørgensen09-350 Særslev Skytteforening190/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 2
146704Knud Hansen09-098 Sødinge Skytteforening186/02
248138Jørgen Andersen09-039 Horne Skytteforening185/03
348314Anders Hansen09-039 Horne Skytteforening185/01
447914Uffe Pedersen09-039 Horne Skytteforening182/00
548751Henrik Trolle09-180 Bullerup Skyttekreds177/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 3
145926Michael H. Carlsen09-067 Nyborg Skytteforening176/01
246754Jan Olsen09-098 Sødinge Skytteforening175/01
347799Bo H. Svendsen09-128 Dalum Skytteforening174/00
446499Henning Krogh09-111 Ulbølle SG&I173/00
545866Sebastian Faber Højsgaard09-067 Nyborg Skytteforening172/02
546778Hans Hansen09-098 Sødinge Skytteforening172/02
748012Niels Hansen09-022 Faaborg Skytteforening172/00
846045Dorrit Møllegård09-067 Nyborg Skytteforening164/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V1
147932Søren G. Pedersen09-039 Horne Skytteforening195/06
249486Vang Jarl09-350 Særslev Skytteforening194/08
348137Jørgen Pedersen09-039 Horne Skytteforening194/04
445445Kirsten Andersen09-032 Hesselager Forenede Sportskl.193/08
546861Aage Stevnsgaard09-072 Ollerup Skytteforening190/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V2
147043Karen Sparrewath09-022 Faaborg Skytteforening194/04
246762Ib Christiansen09-098 Sødinge Skytteforening193/03
348836Mogens Larsen09-030 Herrested Skytteforening192/06
448225Flemming Pedersen09-039 Horne Skytteforening192/04
546269Jørgen Holm Jensen09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.191/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V3
1101762Poul Erik Christensen09-039 Horne Skytteforening195/04
246519Elinor Palsfort09-111 Ulbølle SG&I192/03
347997Ole Madsen09-042 Haastrup SG&I192/02
445755Kurt Pedersen09-030 Herrested Skytteforening191/03
547124Flemming Pedersen09-106 Tved Skytteforening190/04
646516Emil Rasmussen09-111 Ulbølle SG&I188/03
748312Anders Mortensen09-039 Horne Skytteforening187/01
8M0012Anders Skade Madsen09-111 Ulbølle SG&I187/00
945792Finn Clausen09-030 Herrested Skytteforening186/01
1050977Jørgen M. Knudsen.09-180 Bullerup Skyttekreds185/02
1147657Ebbe Nielsen09-142 Tommerup Skytteforening184/01
1148203Helge Lyngsøe09-039 Horne Skytteforening184/01
1345763Karl Larsen09-030 Herrested Skytteforening182/04
1448293Bent Hansen09-039 Horne Skytteforening178/00
1548140Jørgen Hansen09-039 Horne Skytteforening177/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
148198Henning Steffensen09-039 Horne Skytteforening199/10
247939Susanne Trolle09-039 Horne Skytteforening199/10
350947Merete Trolle09-180 Bullerup Skyttekreds199/08
447173Bonnie Wermuth09-095 Svendborg Skyttekreds198/09
552509Richard Belin09-127 Pårup Skytteforening198/07
646845Anette Larsen09-039 Horne Skytteforening198/06
650893Bente M. Lohmann09-180 Bullerup Skyttekreds198/06
848758Dorthe Trolle09-180 Bullerup Skyttekreds198/05
948190Irene Larsen09-039 Horne Skytteforening197/03
1052603Jes Larsen09-127 Pårup Skytteforening196/05
1152621Helle Bondo Hansen09-127 Pårup Skytteforening196/04
1248212Grete Steffensen09-039 Horne Skytteforening193/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
146860Åse Hansen09-072 Ollerup Skytteforening197/06
2105437Steffen Møllerhus09-470 Hårby Skytteforening197/02
3100070Michael Pedersen09-106 Tved Skytteforening196/06
4102068Henrik Holm Fenger09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.196/05
548256Conni Helding Larsen09-039 Horne Skytteforening196/03
692670Jan Andersen09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/06
747448Tom Vibæk09-104 Sdr. Broby Skytteforening194/03
892669Louise Faurskov Andersen09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.193/03
9100964Anders Pedersen09-039 Horne Skytteforening187/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1105100Michael Svop09-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.193/01
2M0008Per Smidt09-039 Horne Skytteforening184/00
391738Susanne Højbjerg09-142 Tommerup Skytteforening182/02
446507Hans Jensen09-111 Ulbølle SG&I182/01
586195Susanne Jensen09-111 Ulbølle SG&I181/00
6104191Kirsten Simonsen09-022 Faaborg Skytteforening170/00

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab BK
1100167Johannes Lildholdt09-470 Hårby Skytteforening262/87    263/83    525/170

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab JUN
148289Bjørn Schioldan09-039 Horne Skytteforening224/80    229/67    453/147
286192Denis Kraft09-039 Horne Skytteforening175/58    149/44    324/102

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab UNG
147371Martin Dyreborg Hansen09-470 Hårby Skytteforening246/80    246/84    492/164
246099Anders Thagaard09-067 Nyborg Skytteforening250/83    239/78    489/161
346354Jonas Foged Pedersen09-095 Svendborg Skyttekreds234/79    239/86    473/165
451937Michael D. Buch09-100 Odense Skyttekreds235/65    226/71    461/136

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 1
150528Brian Madsen09-350 Særslev Skytteforening287/93    285/93    572/186
249555Michael Lund Jacobsen09-330 Lumby Skytteforening281/94    289/97    570/191
349653Flemming Hansen09-350 Særslev Skytteforening284/99    286/92    570/191
447865Kai Sørensen09-450 Assens Skytteforening274/92    277/90    551/182
551496Bjarne Hinderup Jensen09-350 Særslev Skytteforening278/91    270/94    548/185
652144Kenneth Nielsen09-180 Bullerup Skyttekreds269/86    275/91    544/177
747853Kurt Laursen09-450 Assens Skytteforening274/90    264/88    538/178

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 2
146624Niels Erik Hansen09-047 Krarup/Espe SG&I276/93    266/89    542/182
284568Thomas Madsen09-180 Bullerup Skyttekreds277/92    265/88    542/180
351246Klaus Mørkeberg09-180 Bullerup Skyttekreds274/92    266/91    540/183
447895Carl Emil Rosenkjær09-450 Assens Skytteforening267/94    256/86    523/180

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 3
145866Sebastian Faber Højsgaard09-067 Nyborg Skytteforening228/79    212/78    440/157

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 4
146541Arne Rasmussen09-072 Ollerup Skytteforening254/82    235/80    489/162
286212Jørgen Uldal Hansen09-180 Bullerup Skyttekreds240/80    237/86    477/166
346704Knud Hansen09-098 Sødinge Skytteforening237/81    222/74    459/155
448293Bent Hansen09-039 Horne Skytteforening206/72    228/82    434/154
547914Uffe Pedersen09-039 Horne Skytteforening172/61    200/67    372/128
648314Anders Hansen09-039 Horne Skytteforening175/46    167/66    342/112

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab V1
147289Jan Rosenlund09-140 Vissenbjerg Skytteforening276/92    279/93    555/185
247404Jan Knudsen09-470 Hårby Skytteforening268/89    272/92    540/181
348140Jørgen Hansen09-039 Horne Skytteforening232/82    259/86    491/168

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab V2
148245Ebbe Nielsen09-039 Horne Skytteforening241/72    252/85    493/157
248836Mogens Larsen09-030 Herrested Skytteforening242/85    242/80    484/165
3101762Poul Erik Christensen09-039 Horne Skytteforening241/78    239/77    480/155
447803Aage B. Larsen09-450 Assens Skytteforening229/81    250/86    479/167

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK1
149571Marianne Jacobsen09-330 Lumby Skytteforening261/87    243/77    504/164
251497Bjarne Carlsen09-330 Lumby Skytteforening250/85    245/84    495/169

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK2
181626Karina Vever09-047 Krarup/Espe SG&I253/88    244/80    497/168

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse BK
1100167Johannes Lildholdt09-470 Hårby Skytteforening262/87
299440Louise Bjerre Nielsen09-098 Sødinge Skytteforening252/86
397421Emil Nielsen09-098 Sødinge Skytteforening234/81

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse JUN
148289Bjørn Schioldan09-039 Horne Skytteforening224/80
246614Peter Hansen09-098 Sødinge Skytteforening189/63
386192Denis Kraft09-039 Horne Skytteforening175/58
497422Jeppe Christiansen09-098 Sødinge Skytteforening153/51

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse UNG
146099Anders Thagaard09-067 Nyborg Skytteforening250/83
247371Martin Dyreborg Hansen09-470 Hårby Skytteforening246/80
348297Astrid Steffensen09-039 Horne Skytteforening241/81
451937Michael D. Buch09-100 Odense Skyttekreds235/65
546354Jonas Foged Pedersen09-095 Svendborg Skyttekreds234/79
684906Rene Frederiksen09-039 Horne Skytteforening150/41

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 1
150528Brian Madsen09-350 Særslev Skytteforening287/93
249653Flemming Hansen09-350 Særslev Skytteforening284/99
349555Michael Lund Jacobsen09-330 Lumby Skytteforening281/94
451496Bjarne Hinderup Jensen09-350 Særslev Skytteforening278/91
547865Kai Sørensen09-450 Assens Skytteforening274/92
647853Kurt Laursen09-450 Assens Skytteforening274/90
752144Kenneth Nielsen09-180 Bullerup Skyttekreds269/86

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 2
184568Thomas Madsen09-180 Bullerup Skyttekreds277/92
246624Niels Erik Hansen09-047 Krarup/Espe SG&I276/93
351246Klaus Mørkeberg09-180 Bullerup Skyttekreds274/92
447895Carl Emil Rosenkjær09-450 Assens Skytteforening267/94
551010Egon Nielsen09-180 Bullerup Skyttekreds257/84

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 3
145866Sebastian Faber Højsgaard09-067 Nyborg Skytteforening228/79

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 4
146541Arne Rasmussen09-072 Ollerup Skytteforening254/82
286212Jørgen Uldal Hansen09-180 Bullerup Skyttekreds240/80
352939Henrik Clarlund09-180 Bullerup Skyttekreds237/83
446704Knud Hansen09-098 Sødinge Skytteforening237/81
5M0001Jesper Bach09-039 Horne Skytteforening231/77
648293Bent Hansen09-039 Horne Skytteforening206/72
784784Liselotte Stange Hansen09-350 Særslev Skytteforening200/66
848314Anders Hansen09-039 Horne Skytteforening175/46
947914Uffe Pedersen09-039 Horne Skytteforening172/61

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse V1
147289Jan Rosenlund09-140 Vissenbjerg Skytteforening276/92
247404Jan Knudsen09-470 Hårby Skytteforening268/89
348140Jørgen Hansen09-039 Horne Skytteforening232/82

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse V2
196591Flemming Larsen09-098 Sødinge Skytteforening247/82
248836Mogens Larsen09-030 Herrested Skytteforening242/85
3101762Poul Erik Christensen09-039 Horne Skytteforening241/78
448245Ebbe Nielsen09-039 Horne Skytteforening241/72
547803Aage B. Larsen09-450 Assens Skytteforening229/81

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK1
149571Marianne Jacobsen09-330 Lumby Skytteforening261/87
246793Erik Hjortholm09-098 Sødinge Skytteforening259/86
351497Bjarne Carlsen09-330 Lumby Skytteforening250/85

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK2
1M0002Mikkel Lundsgaard09-039 Horne Skytteforening261/89
281626Karina Vever09-047 Krarup/Espe SG&I253/88
347939Susanne Trolle09-039 Horne Skytteforening241/75
497425Thomas Bjerre09-098 Sødinge Skytteforening229/76
548059Marie Trolle Pedersen09-039 Horne Skytteforening226/82
6M0003Mads Bebe Jensen09-039 Horne Skytteforening217/74
797423Ebbe Nielsen09-098 Sødinge Skytteforening203/64