StævneProgram

14-02-2010 15:34

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.20 Januar 2010

RESULTATLISTE FOR
Skallebøllestævne 15 m 2010

 
  15m Gevær - Finale JUN, ÅKL og VET
1 09-81936 Camilla Birch Nielsen 350-Særslev Skytteforening 400 108 0 508 / 0
2 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 400 107 0 507 / 0
3 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 399 105 0 504 / 0
4 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 398 106 0 504 / 0
5 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 399 105 0 504 / 0
6 09-50324 Torben Christiansen 350-Særslev Skytteforening 399 103 0 502 / 0
7 09-48059 Marie Trolle Pedersen 039-Horne Skytteforening 399 103 0 502 / 0
8 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 397 102 0 499 / 0
9 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 397 101 0 498 / 0
10 09-49172 Tina Marquardt 140-Vissenbjerg Skytteforening 399 99 0 498 / 0
 
  15m Gevær - Finale, BK
1 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 399 129 0 528 / 0
2 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 400 127 0 527 / 0
3 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 400 116 0 516 / 0
4 09-86498 Kristian Iversen 350-Særslev Skytteforening 400 105 0 505 / 0
5 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 399 105 0 504 / 0
6 09-51287 Simon Møller Thuesen 350-Særslev Skytteforening 398 106 0 504 / 0
7 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 399 104 0 503 / 0
8 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 396 107 0 503 / 0
9 09-49300 Kathe Soelberg Andersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 397 103 0 500 / 0
10 09-90574 Frederik Søndergaard 140-Vissenbjerg Skytteforening 396 104 0 500 / 0
11 09-91996 Christian Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 398 101 0 499 / 0
12 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 039-Horne Skytteforening 397 102 0 499 / 0
13 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 397 98 0 495 / 0
14 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 393 99 0 492 / 0
15 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 391 99 0 490 / 0
 
  15m Gevær - Finale, Ung og Senior
1 09-49206 Peter Thuesen 140-Vissenbjerg Skytteforening 393 99 0 492 / 0
2 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 384 98 0 482 / 0
3 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 383 93 0 476 / 0
4 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 380 95 0 475 / 0
5 09-52030 Frank Pedersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 379 94 0 473 / 0
6 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 368 99 0 467 / 0
7 09-52929 Jakob Nielsen 310-Otterup Skytteforening 375 90 0 465 / 0
8 09-50348 Sandra Christiansen 350-Særslev Skytteforening 373 90 0 463 / 0
9 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 371 92 0 463 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 09-86498 Kristian Iversen 350-Særslev Skytteforening 200 200 400 / 33
2 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 200 400 / 29
3 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 24
4 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 199 200 399 / 29
5 09-80179 Jacob H. Larsen 400-Middelfart Skytteforening 199 200 399 / 19
6 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 199 200 399 / 12
7 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 200 199 399 / 26
8 09-87592 Peter Falck Grony 350-Særslev Skytteforening 198 200 398 / 16
9 09-51287 Simon Møller Thuesen 350-Særslev Skytteforening 199 199 398 / 23
10 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 197 200 397 / 15
11 09-49300 Kathe Soelberg Andersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 198 199 397 / 13
12 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 13
13 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 039-Horne Skytteforening 200 197 397 / 21
14 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 196 200 396 / 20
15 09-91130 Maria T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 199 197 396 / 12
16 09-81940 Cecilie Birch Nielsen 350-Særslev Skytteforening 196 197 393 / 17
17 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 195 393 / 16
18 09-88731 Peter Bergmann Eybye 127-Pårup Skytteforening 198 195 393 / 11
19 09-47366 Mike Bergmann 470-Hårby Skytteforening 198 192 390 / 10
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 199 399 / 17
2 09-91996 Christian Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 199 398 / 14
3 09-90574 Frederik Søndergaard 140-Vissenbjerg Skytteforening 200 196 396 / 14
4 09-75588 Laust Helle 200-Kerteminde Skytteforening 198 197 395 / 11
5 09-90754 Sune Jahnke 350-Særslev Skytteforening 196 198 394 / 8
6 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 198 392 / 14
7 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 194 198 392 / 12
8 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 198 391 / 10
9 09-86083 Ulrikke Skov Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 195 389 / 14
10 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 198 388 / 10
11 09-91997 Marie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 195 193 388 / 12
12 09-51113 Mads K. Larsen 200-Kerteminde Skytteforening 195 193 388 / 10
13 09-49411 Anders Duus 140-Vissenbjerg Skytteforening 197 191 388 / 12
14 09-90214 Emil Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 195 192 387 / 10
15 09-91131 Jacob T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 190 194 384 / 6
16 09-88099 Philip Bergmann 470-Hårby Skytteforening 192 192 384 / 5
17 09-88100 Rasmus Hougaard 470-Hårby Skytteforening 192 187 379 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 09-92374 Christian Spodsberg 400-Middelfart Skytteforening 193 197 390 / 12
2 09-86619 Mathias Brems 470-Hårby Skytteforening 193 195 388 / 4
3 09-89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 194 191 385 / 9
4 09-90215 Mads Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 189 192 381 / 8
5 09-89236 Mikkel Præsterkjær 140-Vissenbjerg Skytteforening 189 192 381 / 6
6 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 190 380 / 5
7 09-82836 Line Soelbjerg Andersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 188 188 376 / 5
8 09-90289 Kristian Trappehave 039-Horne Skytteforening 190 177 367 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 09-93117 Peter Sundal 039-Horne Skytteforening 193 194 387 / 8
2 09-94741 Mathias Mauritsen 140-Vissenbjerg Skytteforening 187 186 373 / 2
3 09-90132 Lærke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 172 165 337 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 200 400 / 32
2 09-81936 Camilla Birch Nielsen 350-Særslev Skytteforening 200 200 400 / 22
3 09-48059 Marie Trolle Pedersen 039-Horne Skytteforening 199 200 399 / 22
4 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 198 200 398 / 25
5 09-52196 Chris Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 198 200 398 / 14
6 09-50391 Mie Petersen 350-Særslev Skytteforening 197 198 395 / 12
7 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 196 392 / 9
8 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 195 195 390 / 15
9 09-52526 Nicolai Nielsen 350-Særslev Skytteforening 195 194 389 / 10
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 197 200 397 / 15
2 09-50342 Simone Christiansen 350-Særslev Skytteforening 198 198 396 / 10
3 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 197 393 / 14
4 09-51166 Jakob Christiansen 200-Kerteminde Skytteforening 196 197 393 / 11
5 09-51105 Martin V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 195 197 392 / 11
6 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 196 392 / 12
7 09-53557 Mikkel Christiansen 067-Nyborg Skytteforening 197 195 392 / 8
8 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 194 197 391 / 9
9 09-46251 Niklas Petersen 049-Kværndrup SG&I 196 195 391 / 11
10 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 190 386 / 14
11 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 190 376 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 192 384 / 7
2 10-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 184 191 375 / 1
3 09-50348 Sandra Christiansen 350-Særslev Skytteforening 185 188 373 / 2
4 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 187 186 373 / 2
5 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 185 368 / 4
6 09-49050 Line Nielsen 400-Middelfart Skytteforening 179 175 354 / 2
7 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 171 177 348 / 1
8 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 172 174 346 / 0
9 09-49229 Natascha Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 168 163 331 / 1
10 07-21273 Daniel Grann 001-Horsens Skyttekreds 166 161 327 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 09-49206 Peter Thuesen 140-Vissenbjerg Skytteforening 198 195 393 / 6
2 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 191 192 383 / 6
3 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 190 190 380 / 9
4 09-52030 Frank Pedersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 190 189 379 / 6
5 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 186 189 375 / 3
6 09-52423 Henrik G. Nielsen 107-Sportsskydeklubben 187 187 374 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 09-52929 Jakob Nielsen 310-Otterup Skytteforening 187 188 375 / 3
2 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 184 187 371 / 2
3 09-49522 Poul H. Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 185 184 369 / 3
4 09-47462 Søren Brems 115-Vejle SG&I Skytteafd. 185 180 365 / 2
5 09-47667 Claus Kopart 118-Fynske Livregiments Soldaterfo 176 180 356 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 09-37731 Michael Larsen 470-Hårby Skytteforening 179 177 356 / 0
2 09-45926 Michael H. Carlsen 067-Nyborg Skytteforening 176 178 354 / 1
3 09-49125 Frank Nielsen 400-Middelfart Skytteforening 176 176 352 / 0
4 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 165 172 337 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 200 399 / 13
2 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 197 200 397 / 16
3 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 197 396 / 17
4 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 200 196 396 / 8
5 09-49820 Poul Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 196 392 / 16
6 09-47337 Villy Pedersen 470-Hårby Skytteforening 194 196 390 / 12
7 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 193 390 / 16
8 09-49222 Niels Barlebo 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 189 197 386 / 14
9 09-80410 Jørn Ladegaard 067-Nyborg Skytteforening 194 191 385 / 11
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 09-85116 Bodil Schmidt 067-Nyborg Skytteforening 196 198 394 / 13
2 09-46269 Jørgen Holm Jensen 049-Kværndrup SG&I 186 197 383 / 8
3 09-49281 Laurits Hansen 140-Vissenbjerg Skytteforening 189 193 382 / 8
4 07-75424 Lissy Hansen 004-Glud Skytteforening 193 189 382 / 6
5 09-80825 Ib Nedergaard 067-Nyborg Skytteforening 187 182 369 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3
1 09-47295 Hugo Jensen 140-Vissenbjerg Skytteforening 197 189 386 / 8
2 09-49364 Erik Andersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 185 187 372 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 200 399 / 20
2 09-50324 Torben Christiansen 350-Særslev Skytteforening 199 200 399 / 14
3 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 198 199 397 / 16
4 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 197 396 / 20
5 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 197 195 392 / 10
6 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 193 390 / 9
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 09-49172 Tina Marquardt 140-Vissenbjerg Skytteforening 199 200 399 / 20
2 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 14
3 09-51110 Maria Nissen 200-Kerteminde Skytteforening 197 197 394 / 15
4 09-47725 Vibeke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 195 196 391 / 9
5 09-52509 Richard Belin 127-Pårup Skytteforening 197 194 391 / 6
6 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 193 390 / 10
7 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 197 192 389 / 11
8 09-89226 Ebbe Præstekjær 140-Vissenbjerg Skytteforening 192 196 388 / 10
9 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 193 193 386 / 13
10 09-49209 Pernille Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 192 190 382 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 09-93055 Jackie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 195 392 / 12
2 09-89355 Maria V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 193 197 390 / 10
3 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 194 387 / 8
4 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 191 382 / 5
5 05-26652 Bonnie K Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 186 376 / 3
6 05-95337 Anette Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 179 370 / 7
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 09-86498 Kristian Iversen 350-Særslev Skytteforening 200 / 18
2 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 039-Horne Skytteforening 200 / 14
3 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 14
4 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 200 / 14
5 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 / 12
6 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 199 / 14
7 09-51287 Simon Møller Thuesen 350-Særslev Skytteforening 199 / 14
8 09-80179 Jacob H. Larsen 400-Middelfart Skytteforening 199 / 8
9 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 7
10 09-91130 Maria T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 6
11 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 4
12 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 10
13 09-87592 Peter Falck Grony 350-Særslev Skytteforening 198 / 9
14 09-49300 Kathe Soelberg Andersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 198 / 6
15 09-88731 Peter Bergmann Eybye 127-Pårup Skytteforening 198 / 6
16 09-47366 Mike Bergmann 470-Hårby Skytteforening 198 / 4
17 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 197 / 7
18 09-81940 Cecilie Birch Nielsen 350-Særslev Skytteforening 196 / 11
19 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 196 / 7
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 09-90574 Frederik Søndergaard 140-Vissenbjerg Skytteforening 200 / 9
2 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 7
3 09-91996 Christian Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 / 5
4 09-75588 Laust Helle 200-Kerteminde Skytteforening 198 / 3
5 09-49411 Anders Duus 140-Vissenbjerg Skytteforening 197 / 6
6 09-90754 Sune Jahnke 350-Særslev Skytteforening 196 / 6
7 09-90214 Emil Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 195 / 6
8 09-51113 Mads K. Larsen 200-Kerteminde Skytteforening 195 / 5
9 09-91997 Marie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 195 / 5
10 09-86083 Ulrikke Skov Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 6
11 09-93620 Tobias Tøth 127-Pårup Skytteforening 194 / 5
12 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 194 / 4
13 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 4
14 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 3
15 09-88100 Rasmus Hougaard 470-Hårby Skytteforening 192 / 3
16 09-88099 Philip Bergmann 470-Hårby Skytteforening 192 / 1
17 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 4
18 09-91131 Jacob T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 190 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 09-89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 194 / 6
2 09-92374 Christian Spodsberg 400-Middelfart Skytteforening 193 / 5
3 09-86619 Mathias Brems 470-Hårby Skytteforening 193 / 1
4 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
5 09-90289 Kristian Trappehave 039-Horne Skytteforening 190 / 2
6 09-90215 Mads Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 189 / 6
7 09-89236 Mikkel Præsterkjær 140-Vissenbjerg Skytteforening 189 / 3
8 09-82836 Line Soelbjerg Andersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 188 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 09-93117 Peter Sundal 039-Horne Skytteforening 193 / 4
2 09-95336 Jonathan Levin 127-Pårup Skytteforening 187 / 4
3 09-94741 Mathias Mauritsen 140-Vissenbjerg Skytteforening 187 / 2
4 09-90132 Lærke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 172 / 0
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 / 17
2 09-81936 Camilla Birch Nielsen 350-Særslev Skytteforening 200 / 10
3 09-48059 Marie Trolle Pedersen 039-Horne Skytteforening 199 / 11
4 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 198 / 11
5 09-52196 Chris Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 198 / 8
6 09-50391 Mie Petersen 350-Særslev Skytteforening 197 / 3
7 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 4
8 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 195 / 12
9 09-52526 Nicolai Nielsen 350-Særslev Skytteforening 195 / 3
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 09-50342 Simone Christiansen 350-Særslev Skytteforening 198 / 8
2 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 197 / 7
3 09-53557 Mikkel Christiansen 067-Nyborg Skytteforening 197 / 6
4 09-51166 Jakob Christiansen 200-Kerteminde Skytteforening 196 / 8
5 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 8
6 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 7
7 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 6
8 09-46251 Niklas Petersen 049-Kværndrup SG&I 196 / 6
9 09-51105 Martin V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 195 / 5
10 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 194 / 5
11 09-80834 Mathias Kjerulf Andersen 127-Pårup Skytteforening 191 / 7
12 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 3
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 3
2 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 187 / 2
3 09-50348 Sandra Christiansen 350-Særslev Skytteforening 185 / 1
4 10-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 184 / 0
5 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 / 1
6 09-49050 Line Nielsen 400-Middelfart Skytteforening 179 / 2
7 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 172 / 0
8 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 171 / 0
9 09-49229 Natascha Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 168 / 1
10 07-21273 Daniel Grann 001-Horsens Skyttekreds 166 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 09-49206 Peter Thuesen 140-Vissenbjerg Skytteforening 198 / 0
2 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 191 / 2
3 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 190 / 5
4 09-52030 Frank Pedersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 190 / 4
5 09-52423 Henrik G. Nielsen 107-Sportsskydeklubben 187 / 1
6 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 186 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 09-52929 Jakob Nielsen 310-Otterup Skytteforening 187 / 1
2 09-49668 Christina Rasmussen 350-Særslev Skytteforening 186 / 3
3 09-49522 Poul H. Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 185 / 2
4 09-47462 Søren Brems 115-Vejle SG&I Skytteafd. 185 / 0
5 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 184 / 1
6 09-47667 Claus Kopart 118-Fynske Livregiments Soldaterfo 176 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 09-37731 Michael Larsen 470-Hårby Skytteforening 179 / 0
2 09-45926 Michael H. Carlsen 067-Nyborg Skytteforening 176 / 0
3 09-49125 Frank Nielsen 400-Middelfart Skytteforening 176 / 0
4 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 165 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 200 / 3
2 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 / 8
3 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 7
4 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 / 12
5 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 10
6 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 197 / 9
7 09-49820 Poul Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 / 10
8 09-47337 Villy Pedersen 470-Hårby Skytteforening 194 / 7
9 09-80410 Jørn Ladegaard 067-Nyborg Skytteforening 194 / 5
10 09-49222 Niels Barlebo 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 189 / 5
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 09-85116 Bodil Schmidt 067-Nyborg Skytteforening 196 / 5
2 07-75424 Lissy Hansen 004-Glud Skytteforening 193 / 3
3 09-49281 Laurits Hansen 140-Vissenbjerg Skytteforening 189 / 2
4 09-80825 Ib Nedergaard 067-Nyborg Skytteforening 187 / 2
5 09-46269 Jørgen Holm Jensen 049-Kværndrup SG&I 186 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V3
1 09-47295 Hugo Jensen 140-Vissenbjerg Skytteforening 197 / 6
2 09-49364 Erik Andersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 185 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 10
2 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 / 9
3 09-50324 Torben Christiansen 350-Særslev Skytteforening 199 / 5
4 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 198 / 10
5 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 197 / 8
6 09-47939 Susanne Trolle 039-Horne Skytteforening 197 / 6
7 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 / 5
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 09-49172 Tina Marquardt 140-Vissenbjerg Skytteforening 199 / 10
2 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 6
3 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 7
4 09-51110 Maria Nissen 200-Kerteminde Skytteforening 197 / 6
5 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 197 / 5
6 09-52509 Richard Belin 127-Pårup Skytteforening 197 / 4
7 09-47725 Vibeke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 195 / 3
8 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 193 / 5
9 09-89226 Ebbe Præstekjær 140-Vissenbjerg Skytteforening 192 / 3
10 09-49209 Pernille Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 192 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 09-93055 Jackie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 / 5
2 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 6
3 09-89355 Maria V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 193 / 3
4 05-95337 Anette Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 7
5 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 2
6 05-26652 Bonnie K Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 3
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1
1 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 21
2 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 199 200 399 / 20
3 09-86498 Kristian Iversen 350-Særslev Skytteforening 200 199 399 / 13
4 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 198 199 397 / 13
5 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 197 198 395 / 9
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2
1 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 200 200 400 / 14
2 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 198 200 398 / 11
3 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 194 198 392 / 5
4 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 196 391 / 6
5 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 193 387 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3
1 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 199 198 397 / 10
2 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 196 392 / 8
3 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 196 390 / 6
4 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 197 387 / 9
5 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 192 384 / 4
6 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 191 383 / 6
7 09-90214 Emil Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 191 190 381 / 3
8 09-90215 Mads Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 193 188 381 / 3
9 09-89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 164 194 358 / 2
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2
1 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 199 198 397 / 12
2 09-50342 Simone Christiansen 350-Særslev Skytteforening 195 198 393 / 13
3 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 194 197 391 / 8
4 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 190 379 / 4
5 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 189 371 / 2
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 197 389 / 4
2 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 191 191 382 / 6
3 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 190 376 / 7
4 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 187 189 376 / 5
5 09-50524 Camilla Knudsen 350-Særslev Skytteforening 188 186 374 / 3
6 09-50348 Sandra Christiansen 350-Særslev Skytteforening 184 184 368 / 3
7 09-50391 Mie Petersen 350-Særslev Skytteforening 172 175 347 / 1
8 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 169 171 340 / 0
9 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 167 168 335 / 4
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1
1 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 190 192 382 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2
1 09-52423 Henrik G. Nielsen 107-Sportsskydeklubben 178 185 363 / 2
2 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 174 180 354 / 2
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 3
1 09-45926 Michael H. Carlsen 067-Nyborg Skytteforening 153 148 301 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V1
1 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 199 398 / 20
2 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 198 197 395 / 12
3 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 198 392 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V2
1 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 23
2 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 197 199 396 / 10
3 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 195 200 395 / 11
4 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 192 384 / 2
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 197 396 / 11
2 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 196 198 394 / 5
3 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 194 389 / 6
4 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 191 385 / 8
5 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 187 379 / 3
6 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 187 375 / 3
7 05-26652 Bonnie K Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 181 191 372 / 2
8 05-95337 Anette Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 191 371 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse BK1
1 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 10
2 09-86498 Kristian Iversen 350-Særslev Skytteforening 200 / 5
3 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 199 / 7
4 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 198 / 6
5 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 197 / 3
 
  15m Luftgevær - Klasse BK2
1 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 200 / 6
2 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 198 / 3
3 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
4 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 3
5 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 194 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse BK3
1 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 199 / 6
2 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 4
3 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 1
4 09-90215 Mads Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 193 / 0
5 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 4
6 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 3
7 09-90214 Emil Dybmose 140-Vissenbjerg Skytteforening 191 / 2
8 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
9 09-89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 164 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse J2
1 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 199 / 8
2 09-50342 Simone Christiansen 350-Særslev Skytteforening 195 / 7
3 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 194 / 2
4 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 0
5 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 0
6 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 1
2 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 191 / 3
3 09-50524 Camilla Knudsen 350-Særslev Skytteforening 188 / 2
4 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 187 / 1
5 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 2
6 09-50348 Sandra Christiansen 350-Særslev Skytteforening 184 / 2
7 09-50391 Mie Petersen 350-Særslev Skytteforening 172 / 1
8 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 169 / 0
9 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 167 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse 1
1 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 190 / 0
2 09-52030 Frank Pedersen 140-Vissenbjerg Skytteforening 181 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse 2
1 09-52423 Henrik G. Nielsen 107-Sportsskydeklubben 178 / 0
2 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 174 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse 3
1 09-45926 Michael H. Carlsen 067-Nyborg Skytteforening 153 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse V1
1 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 / 12
2 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 198 / 6
3 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 / 3
 
  15m Luftgevær - Klasse V2
1 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 4
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1
1 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 8
2 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 197 / 6
3 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 195 / 5
4 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2
1 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 6
2 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 196 / 1
3 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 4
4 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 5
5 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 3
6 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 1
7 05-26652 Bonnie K Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 181 / 1
8 05-95337 Anette Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 / 0
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse JUN
1 09-46099 Anders Thagaard 067-Nyborg Skytteforening 269 274 543 / 178
2 09-45753 Lars Johannesen 030-Herrested Skytteforening 257 256 513 / 171
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse UNG
1 09-50437 Kent Grantoft Madsen 350-Særslev Skytteforening 272 276 548 / 186
2 09-45720 Signe Johannesen 030-Herrested Skytteforening 272 260 532 / 173
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 1
1 09-49555 Michael Lund Jacobsen 350-Særslev Skytteforening 282 286 568 / 188
2 09-49653 Flemming L. Hansen 350-Særslev Skytteforening 282 284 566 / 190
3 09-51496 Bjarne Hinderup Jensen 350-Særslev Skytteforening 277 272 549 / 179
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 2
1 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 287 282 569 / 192
2 14-53264 Torben Eskildsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 274 280 554 / 179
3 06-41443 Jan Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 272 272 544 / 182
4 09-46924 Sarah P. Madsen 095-Svendborg Skyttekreds 265 277 542 / 178
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 3
1 09-45812 Bjerne Johannesen 030-Herrested Skytteforening 263 258 521 / 174
2 09-49535 Niels Peter Nielsen 350-Særslev Skytteforening 251 258 509 / 171
3 09-84784 Liselotte Stange Hansen 350-Særslev Skytteforening 248 215 463 / 157
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse VET
1 09-50055 Poul Broe 310-Otterup Skytteforening 268 267 535 / 182
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse ÅKL
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 288 288 576 / 192
2 14-54709 Peter Nielsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 266 276 542 / 182
3 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 262 264 526 / 178
4 09-49209 Pernille Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 227 245 472 / 151
 
  15 m luftpistol - Klasse JUN
1 09-46099 Anders Thagaard 067-Nyborg Skytteforening 269 / 86
2 09-45753 Lars Johannesen 030-Herrested Skytteforening 257 / 87
 
  15 m luftpistol - Klasse UNG
1 09-50437 Kent Grantoft Madsen 350-Særslev Skytteforening 272 / 95
2 09-45720 Signe Johannesen 030-Herrested Skytteforening 272 / 88
 
  15 m luftpistol - Klasse 1
1 09-49653 Flemming L. Hansen 350-Særslev Skytteforening 282 / 94
2 09-49555 Michael Lund Jacobsen 350-Særslev Skytteforening 282 / 92
3 09-51496 Bjarne Hinderup Jensen 350-Særslev Skytteforening 277 / 89
 
  15 m luftpistol - Klasse 2
1 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 287 / 97
2 14-53264 Torben Eskildsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 274 / 89
3 06-41443 Jan Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 272 / 92
4 09-46924 Sarah P. Madsen 095-Svendborg Skyttekreds 265 / 88
 
  15 m luftpistol - Klasse 3
1 09-47012 Lars Krumholt 095-Svendborg Skyttekreds 265 / 86
2 09-45812 Bjerne Johannesen 030-Herrested Skytteforening 263 / 86
3 09-46541 Arne Rasmussen 072-Ollerup Skytteforening 257 / 91
4 09-49535 Niels Peter Nielsen 350-Særslev Skytteforening 251 / 84
5 09-84784 Liselotte Stange Hansen 350-Særslev Skytteforening 248 / 84
 
  15 m luftpistol - Klasse VET
1 14-54116 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 276 / 89
2 09-50055 Poul Broe 310-Otterup Skytteforening 268 / 91
 
  15 m luftpistol - Klasse ÅKL
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 288 / 95
2 07-42046 Arnold Christensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 280 / 89
3 14-54709 Peter Nielsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 266 / 89
4 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 262 / 88
5 09-49209 Pernille Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 227 / 71
 
  15m Standardpistol - Finale, Senior Et-håndsfatning
1 09-49653 Flemming L. Hansen 350-Særslev Skytteforening 564 135 0 699 / 0
2 09-51496 Bjarne Hinderup Jensen 350-Særslev Skytteforening 543 131 0 674 / 0
3 09-50437 Kent Grantoft Madsen 350-Særslev Skytteforening 522 128 0 650 / 0
4 09-44815 Flemming Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 512 119 0 631 / 0
5 09-44812 Hanne Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 499 121 0 620 / 0
 
  15m Standardpistol - Finale, Senior To-håndsfatning
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 567 185 0 752 / 0
2 09-47404 Jan Knudsen 470-Hårby Skytteforening 568 137 0 705 / 0
3 09-50055 Poul Broe 310-Otterup Skytteforening 514 130 0 644 / 0
4 07-21299 Carsten Grann 001-Horsens Skyttekreds 514 108 0 622 / 0
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse JUN
1 09-46099 Anders Thagaard 067-Nyborg Skytteforening 249 249 498 / 169
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse UNG
1 09-50437 Kent Grantoft Madsen 350-Særslev Skytteforening 250 272 522 / 176
2 09-94739 Jonas Præstekjær 140-Vissenbjerg Skytteforening 260 262 522 / 171
3 09-44812 Hanne Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 252 247 499 / 167
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 1
1 09-49653 Flemming L. Hansen 350-Særslev Skytteforening 277 287 564 / 188
2 09-49555 Michael Lund Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 280 272 552 / 183
3 09-51496 Bjarne Hinderup Jensen 350-Særslev Skytteforening 272 271 543 / 184
4 09-47865 Kai Sørensen 450-Assens Skytteforening 276 262 538 / 181
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 2
1 14-53264 Torben Eskildsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 270 267 537 / 181
2 09-47853 Kurt Laursen 450-Assens Skytteforening 267 268 535 / 173
3 09-51581 Per M. Elmose 128-Dalum Skytteforening 257 275 532 / 173
4 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 270 260 530 / 181
5 09-47895 Carl Emil Rosenkjær 450-Assens Skytteforening 272 245 517 / 172
6 09-49981 Jan Hansen 310-Otterup Skytteforening 256 255 511 / 171
7 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 270 212 482 / 126
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 3
1 09-44815 Flemming Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 253 259 512 / 176
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 4
1 09-86212 Jørgen Uldal Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 251 236 487 / 168
2 09-52939 Henrik Clarlund 180-Bullerup Skyttekreds 242 224 466 / 151
3 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 234 220 454 / 144
4 09-49365 Erik Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 182 222 404 / 138
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse V1
1 09-47404 Jan Knudsen 470-Hårby Skytteforening 285 283 568 / 192
2 09-47093 Hugo Høj 095-Svendborg Skyttekreds 263 253 516 / 171
3 09-47409 Henning Larsen 470-Hårby Skytteforening 266 246 512 / 164
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse V2
1 09-50055 Poul Broe 310-Otterup Skytteforening 257 257 514 / 164
2 09-47342 Tage Madsen 470-Hårby Skytteforening 243 259 502 / 177
3 09-47803 Aage B. Larsen 450-Assens Skytteforening 244 239 483 / 163
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse ÅK1
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 284 283 567 / 188
2 07-42046 Arnold Christensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 284 280 564 / 189
3 09-87421 Bue Roesen 142-Tommerup Skytteforening 278 283 561 / 192
4 14-54709 Peter Nielsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 270 269 539 / 177
5 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 267 253 520 / 172
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse ÅK2
1 07-21299 Carsten Grann 001-Horsens Skyttekreds 257 257 514 / 178
2 09-94937 Helena Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 170 230 400 / 136
 
  15 m pistol - Klasse JUN
1 09-46099 Anders Thagaard 067-Nyborg Skytteforening 249 / 83
 
  15 m pistol - Klasse UNG
1 09-94739 Jonas Præstekjær 140-Vissenbjerg Skytteforening 260 / 85
2 09-44812 Hanne Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 252 / 82
3 09-50437 Kent Grantoft Madsen 350-Særslev Skytteforening 250 / 83
 
  15 m pistol - Klasse 1
1 09-49555 Michael Lund Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 280 / 94
2 09-49653 Flemming L. Hansen 350-Særslev Skytteforening 277 / 91
3 09-47865 Kai Sørensen 450-Assens Skytteforening 276 / 93
4 09-51496 Bjarne Hinderup Jensen 350-Særslev Skytteforening 272 / 93
 
  15 m pistol - Klasse 2
1 09-48109 Kim Carstensen 055-Lunde SG&I 275 / 92
2 09-47895 Carl Emil Rosenkjær 450-Assens Skytteforening 272 / 92
3 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 270 / 93
4 14-53264 Torben Eskildsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 270 / 92
5 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 270 / 88
6 09-47853 Kurt Laursen 450-Assens Skytteforening 267 / 86
7 09-47012 Lars Krumholt 095-Svendborg Skyttekreds 259 / 87
8 09-51581 Per M. Elmose 128-Dalum Skytteforening 257 / 82
9 09-49981 Jan Hansen 310-Otterup Skytteforening 256 / 88
 
  15 m pistol - Klasse 3
1 09-44815 Flemming Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 253 / 88
2 07-21331 Bendt Lykke Andersen 001-Horsens Skyttekreds 238 / 69
 
  15 m pistol - Klasse 4
1 09-86212 Jørgen Uldal Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 251 / 89
2 09-52939 Henrik Clarlund 180-Bullerup Skyttekreds 242 / 79
3 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 234 / 70
4 09-46694 Kurt Grønlund Christiansen 061-Midtfyns Pistolskytteforening 228 / 73
5 09-49365 Erik Schwee 140-Vissenbjerg Skytteforening 182 / 60
 
  15 m pistol - Klasse V1
1 09-47404 Jan Knudsen 470-Hårby Skytteforening 285 / 95
2 09-47409 Henning Larsen 470-Hårby Skytteforening 266 / 84
3 09-47093 Hugo Høj 095-Svendborg Skyttekreds 263 / 83
 
  15 m pistol - Klasse V2
1 09-50055 Poul Broe 310-Otterup Skytteforening 257 / 79
2 09-47803 Aage B. Larsen 450-Assens Skytteforening 244 / 83
3 09-47342 Tage Madsen 470-Hårby Skytteforening 243 / 83
 
  15 m pistol - Klasse ÅK1
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 284 / 96
2 07-42046 Arnold Christensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 284 / 95
3 09-87421 Bue Roesen 142-Tommerup Skytteforening 278 / 95
4 07-21140 John Larsen 001-Horsens Skyttekreds 273 / 90
5 14-54709 Peter Nielsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 270 / 87
6 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 267 / 90
7 07-21173 Jan Pedersen 001-Horsens Skyttekreds 260 / 81
 
  15 m pistol - Klasse ÅK2
1 07-21299 Carsten Grann 001-Horsens Skyttekreds 257 / 86
2 09-94937 Helena Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 170 / 58